Jazz/World

Kaláka Együttes: Jó estét, aranyos Hornák úr!

2008.07.07. 00:00
Ajánlom
A Mammut Bevásárló- és Szórakoztató Központ hat éve rendezi meg nyaranta nagysikerű rendezvénysorozatát, a Mammut Színházat, melynek színpadán az elmúlt években számos sikeres prózai és zenés produkciót láthatott a közönség.Játsszon a Fidelióval és nyerjen két jegyet a Kaláka Együttes július 23-i előadására!

A mágikus hetedik év fordulópont a Mammut Színház életében is: 2008. áprilisától M’art néven működik tovább, lehetőséget biztosítva többfajta művészeti ág megjelenésének a Mammut Bevásárló- és Szórakoztató Központban.Az M'art április 18-án nyitotta meg ünnepélyesen kapuit. A tematikus tavaszi (kisgyerekes és kutyás) hónapokat követően szerdánként különböző műfajú előadásokra várjuk a nézőket.

A Kaláka Együttes nyári koncertjének címéül Örkény: Rossz álom c. egypercesének sorát választotta. A Kaláka verseket énekel ezen az esten is, mint ahogy teszi ezt majd negyven éve.

A Kossuth díjas, Príma primissima díjjal kitüntetett muzsikusok ezúttal trióban lépnek fel: Becze Gábor (nagybőgő), Gryllus Dániel (furulyák, citera, pánsíp, klarinét), Radványi Balázs (12 húros gitár, ukulele).

A műsorban József Attila, Kányádi Sándor, Weöres Sándor, Kosztolányi Dezső és mások költeményei mellett vidám játékos mai versek és természetesen a címadó Örkény novella megzenésített változata is elhangzik.

Kányádi Sándor írta a Kaláka 25 éves jubileumára: "A Kaláka együttes elegáns, más muzsikusokkal össze nem téveszthető zenei tálcán nyújtja a verset a hallgatóknak. Nem ráerőszakolják a maguk szerzeményeit, hanem kimuzsikálják a Gutenberg óta könyvekbe száműzött, "szív-némaságra" született s ítélt versekből a maguk olvasata szerinti "eredeti dallamot"."

Az este során elhangzó művek:
József Attila: Születésnapomra; Indiában, hol éjjel a vadak; Tudod, hogy nincs bocsánat
F. Villon: Apró képek balladája (ford: Szabó Lőrinc)
Kosztolányi Dezső: Akarsz-e játszani?
Ernst Jandl: Zenemű két kézre (ford: Eörsi István )
F dúr fonatina
Kányádi Sándor: Kuplé a vörös villamosról; Az elveszett követ; Faragott versike
Weöres Sándor: Három egész napon át
Hajnal Anna: Görögdinnye
Tamkó Sirató Károly: Papírgyár; Tengerecki Pál; Zórád
Eörsi István: Ördögfióka és a tündér
Mezey Katalin: Apu autót vett
Kukorelly Endre: Van 1kis
Örkény István: Rossz álom
Kányádi Sándor: Három székláb
Papp József: Ny Gy bemutatkozik

Kérdésünk: Mely magyar szerző ihlette az előadás címét? (Kérjük, válaszát ne foglalja mondatba! A válasz mezőbe a teljes személynevet írja!)

Ha a helyes választ az alábbi időpontig elküldi nekünk, sorsoláson vesz részt, amelyen öt szerencsés megfejtőnk két jegyet nyer a koncertre.

(2008. július 23. 20:00 Mammut Színház (Kaméleon Club) (Budapest) - Jó estét, aranyos Hornák úr! - a Kaláka együttes koncertje; tagjai: Becze Gábor (nagybőgő), Gryllus Dániel (furulyák, citera, pánsíp, klarinét), Radványi Balázs (12 húros gitár, ukulele)

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Vizuál

15 sor film: Queer

A Fidelio 15 sor-rovatát azért hoztuk létre, hogy mindenről beszámoljunk, ami kultúra, és érdemes tudni róla. A következő rövid írás a Queer című filmről szól. 15 sor film.
Plusz

„Sokszor próba előtt is tempózott a medencében” – Kállai Ferenc emléktáblát kapott egykori kabinjára a Lukács fürdőben

Kállai Ferenc születésének 100. évfordulója alkalmából emléktábla került kedvenc kabinjára a Szent Lukács Gyógyfürdőben. Az eseményen Őze Áron színművész is megosztotta emlékeit atyai mesteréről, Kállai Ferencről.
Színház

15 sor színház: Cyrano de Bergerac

A Fidelio 15 sor-rovatát azért hoztuk létre, hogy mindenről beszámoljunk, ami kultúra, és érdemes tudni róla. A következő rövid írás a Budaörsi Latinovits Színház Cyrano de Bergerac című előadásáról szól. 15 sor színház.
Plusz

Arvo Pärtet köszöntik kilencvenedik születésnapján a Liszt Ünnepen

Alig zárult le a Bartók Tavasz, máris újabb felfedezések elé nézhet a közönség: nyilvánosak a Müpa szervezésében megvalósuló Liszt Ünnep Nemzetközi Kulturális Fesztivál első programjai.
Könyv

„Ha elkészülök egy művel, akkor az nekem véget ér” – Bognár Péter a Lírástudók vendége

A Magvető Kiadó szerzőjével beszélgettünk új regényéről, amely lezárja a polgárőrkrimi-trilógiáját. A műsorvezető ezúttal is Grisnik Petra, aki írásról, fikcióról, felelősségről és megoldatlan bűnügyekről faggatta Bognár Pétert.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Jazz/World interjú

Szerényi Béla: „Mindig volt, aki magáénak érezte a népzeneoktatás ügyét”

A Népzeneoktatás 50 örömünnepen művészeti iskolák adnak ingyenes koncertet és „Kibimbódzott zöld ág” címmel az Óbudai Népzenei Iskola egykori, mára neves előadóművész növendékei és jelenlegi tanárai is fellépnek május 31-én a Hagyományok Házában.
Jazz/World magazin

KÉP-regény: Los Aluljaros

A Fidelio sorozatában hétről-hétre új fotóját – és annak történetét – osztja meg velünk a Morphoblog szerzője, morpho, azaz Hegedűs Ákos. Ezúttal az aluljárókban feltűnő, dél-amerikai zenét játszó muzsikusokról írt.
Jazz/World ajánló

Bor és a hazai jazz legjobbjai a Margitszigeti Színházban

Minikoncertekkel, borkóstolással és egy nagyszabású gálával készül a pünkösdi hétvégére a teátrum. A JAZZ és BOR Ünnepe Fesztiválon a hazai jazzélet fiatal tehetségei is bemutatkozhatnak.
Jazz/World ajánló

Jazzünnep a Vigadóban – színpadon a Sárik Péter Trió

Május 28-án újabb különleges zenei élmény vár a jazzrajongókra: a Sárik Péter Trió ad koncertet a Pesti Vigadóban. Ez már a harmadik alkalom, hogy magyar jazz meghatározó előadói veszik birtokba a Vigadó termeit.
Jazz/World magazin

KÉP-regény: A heveder

A Fidelio sorozatában hétről-hétre új fotóját – és annak történetét – osztja meg velünk a Morphoblog szerzője, morpho, azaz Hegedűs Ákos. Ezúttal arról írt, hogyan csatlakozott B.B. King stábjához egy rendhagyó feladatban.