Az alábbi cikk szponzorált tartalom, nem a Fidelio szerkesztőségének tagjai írták.
Lakatos Mónika és a Romengo a nemzetközi világzenei nagyfesztiválok sztárfellépője. Külföldön jobban ismerik őket, mint itthon:
több ezer ember előtt játszanak, bármerre járnak is a világban, lemezeik rendre felkerülnek a világzenei toplisták dobogós helyeire.
Lakatos Mónika az első magyar nőként 2020-ban olyan elismerést kapott, amit roma művész még a díj történetében sosem: WOMEX Artist-díjjal ismerte el őt a nemzetközi világzenei szakma. Magyarországról eddig csak a Muzsikás tudhatja magáénak (2008) ezt a rangos elismerést. Legutóbb megjelent lemezük, a Folk utca 2020-ban az év legjobb közép-európai lemeze lett, míg az összesített világranglistán a tizenegyedik helyen áll.
Navratil Andrea Folkkvintettjének magyar és bolgár népdalokon alapuló dalciklusát Daram-daram-madaram címmel énekhangra és zongorára, fúvós és ütős hangszerekre, valamint bőgőre hangszerelték. Az est zeneszerzője két hazai összeszokott komponista-zenész: Csengery Dániel és Mátyássy Szabolcs, akik a mai kortárs-klasszikus zenei világ sokrétű eszközeivel újfajta megvilágításba helyezik az eredeti népdalok szépségét két kivételes tehetségű szólista, Navratil Andrea (népdalénekes) és Grósz Zsuzsanna (zongoraművész) segítségével.
A népdalokban oly sokszor megénekelt madarakkal szárnyra kelve elkalauzolnak minket a Kárpát-medencétől egészen Bulgáriáig.
Ami összeköti e két távoli helyet: a szerelem. Navratil Andrea (ének, próza), Grósz Zsuzsanna (zongora), Bede Péter (fúvós hangszerek), Lázár Gyula (bőgő), Gyulai Csaba (ütős hangszerek, gadulka).
Támogatott tartalom.
Fejléckép: Navratil Andrea Folkkvintett (forrás: Fonó Budai Zeneház)