Gyerekkora óta művészet veszi körül Krasznai Gítát: a közös zenélés, festészet már közvetlen családi környezetében is mindennapos élmény volt, majd a tizennyolc évesen Indiában töltött hat hónap is tovább tágította ezt a perspektívát.
Gíta első lemeze, az Om a kint tanult dalokat, mantrákat dolgozza fel barátaival, ezt követően kezdett el saját dalokon dolgozni, melyek közül az első néhányat Matthew Mitchell gitáros ösztönözte: „Akkoriban Matthew hangszerkészítő műhelyében dolgoztam rendszeresen.
Ő azt adta fel házi feladatnak, hogy minden nap írjak két dalt, és hozzátette, hogy az első százat valószínűleg ki fogjuk dobni. Talán ellentmondásosan hangzik, de mégis nagyon felszabadító ennek tudatában dalt írni.
Másnap elutaztam a nagyszüleimhez, és délutánra már megvolt a Borostyán ötlete; egy akkor frissen olvasott indiai mese, a Hajnal leánya ihlette a szövegét. Aztán annyira tetszett Matthew-nak is, hogy végül megtartottuk.”
A dal – éppúgy mint a lemez többi szerzeménye – hosszabb úton ment keresztül, míg az egy gitáros vázlatból eljutott a lemezen hallható hangszerelésig. „A zenész barátaim közreműködése újabb és újabb síkokat adott a daloknak. Blaho Attila intuitív és érzékeny játéka a billentyűkön, és Billy Prim egyéni stílusa egészen újrateremtette a Borostyán hangulatát.”
A hangszeres részeket több alkalommal, sokszor több hónapos kihagyások után vették fel, ahogy Gíta és a zenésztársak ideje engedte.
„Egy kicsi szobában vettük fel a basszusklarinétot, éppencsak elfértünk. Volt, hogy éjjeleken át az ötleteket próbálgattuk egy-egy részre különböző hangszerekkel. A felvételek kezdete óta Albert Péter tartja össze a munkafolyamatokat, hangmérnökként és zenei producerként is. A lemez elkészülésével együtt hozta létre a szegedi Zenharmonix stúdiót, ahol már a lemez keverése történt.”
Gíta időközben tervezőgrafikus lett, és betekintést kapott az animációk világába is. A homokanimációs videoklip a budaörsi Babtér stúdióban készült.
A Füstjel című lemezen állandó zenészek Blaho Attila zongorista és Billy Prim dobos, valamint vendégszerepel rajta Szabados-Tóth Bálint klarinéton és Turcsányi Áron basszusgitáron.
Krasznai Gíta a Facebookon és a Spotify-on.