Offa királyról a magyar töriórákon sajnos nem sokat tanultunk; hadjáratainak köszönhetően erősödött meg a hét angolszász királysághoz tartozó Mercia Királyság, továbbá nevéhez fűződik a Wales-et és Angliát elválasztó 250 km hosszú földsánc megépítése, az Offa’s Dyke, ami ma is turisztikai látványosság.
Ez a mesebeli tájakon végig futó fal ihlette a zenekar Dyke c. dalát, mely pont olyan hosszú zenei ívet jár be, mint a liverpooli öböl és a Severn torkolat közötti ősi határvonal.
A fél éve íródott dalból most született egy remix, mely kollaborációra Varga Tamás WaTa így emlékszik vissza: „Bencével már régóta követjük egymás munkásságát különböző platformokon, és szerintem az elejétől éreztük, hogy vannak közös pontok a zenénkben. Én a szigorú otthonmaradások idején rengeteg remixen dolgoztam, ekkor jött az ötlet, hogy Bencétől elkérem a 'Dyke' sávjait, mert
iszonyatosan megfogott ennek a trekknek a mesebeli, de mégis elég sötét atmoszférája.
A végeredmény egy hasonlóan komor hangulatú újragondolás lett, kicsit ritmusosabb, kalandosabb hangszerelés mellett. Mikor először hallotta, Bence egyből rávágta, hogy ehhez készítenünk kell egy videót is. Így született meg a live-videónk, ahol egy különleges helyszínen játsszuk el a Dyke újragondolt verzióját. Hatalmas köszönet Rétfalvi Somának, Petrák Sárinak és Makk Vatának a vizuális segítségért!”
A megjelenésen túl a dal bekerült a Majdnem Híres Rocksuli és a Magyar Képzőművészeti Egyetem közös Zenekép projektjébe, melynek keretében zenekarokat és képzős hallgatókat “hoznak össze”, hogy klipeket, videós anyagokat készítsenek Révész László László osztályvezető mentorálásával. Idén három dalhoz készül videó, és az egyik a fent már említett Dyke, ami Somhegyi Enikő és Jordán Lili munkája lesz.
A trió 2016 óta működik. A jelenlegi három tagról már más formációk kapcsán is hallhattunk: Szabó Dániel Ferenc (dob) és Szeifert Bálint (basszus hangszerek, elektronika) a Mörkből, Bécsy Bence (gitár, elektronika) pedig a Jónás Vera Experimentből és a BSW-ből lehet ismerős.
A zenekar instrumentális, improvizatív zenéjében több műfaj, a klasszikus zene, az experimentális, az ambient és az indie mosódik össze, megtörve minden stílusbeli korlátot és hagyományt. Alkotásmódjukat meghatározza a kísérletezés: a free jazz szabadságát elektronikus hangképekkel ötvözik. Ars poeticájuk az emberi érzelmek komplexitására fókuszál.
A Shinterz a nyáron a Művészetek Völgyében lép fel: Harcsa Veronika vendégeként, a róla elnevezett udvarban adnak késő esti koncertet 2021. július 29-én.