A program bevezetéseként a Keleti-Kárpátok túlsó oldalán, Moldvában élő magyarság között gyűjtött dallamokat hallhatunk Guessous Majda Mária és Kobzos Kiss Tamás előadásában, koboz kísérettel.
Béres József Szép magyar ének című, több mint 400 éneket tartalmazó daloskönyve azért született, hogy elvigye a családokba, baráti társaságokba, közösségekbe az együtt éneklés csodálatos örömét. A Magyar Dal Napja alkalmából erre teremt lehetőséget ismételten az Óbudai Társaskör. A kiváló énekesek és a közönség közreműködésével „megszólal" maga a könyv.
Guessous Majda Mária - vagy ahogy mindenki hívja, Mesi - a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzene Tanszékén szerzett népi ének- zenetanári diplomát, és jelenleg is népi éneket tanít a tanszéken, emellett aktív művésze a multikulturális MUS-E programnak, amely hátrányos helyzetű gyermekeknek nyújt művészetterápiás foglalkozásokat.
Kobzos Kiss Tamás Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas énekes, hangszeres zenész, zenetanár, az Óbudai Népzenei Iskola igazgatója. 1975 és 1985 között L. Kecskés András régi zenei együttesének, 1981-től a bécsi Clemencic Consortnak a tagja, akikkel Bécsben és Európa számos országában több száz koncertet adott. Néhány éve az Accentus Austria-val is dolgozik szólistaként, gyakran lép fel Erdal Şalikoğluval Magyarországon, Erdélyben és Törökországban is. Miquèu Montanaróval 1982-től dolgoznak együtt, elsősorban a trubadúr- és a népzene területén. Az 1984-ben alapított Budapesti Énekes Iskola (Schola Cantorum Budapestiensis) nagy hagyományú külföldi elődeihez hasonló módszerekkel olyan gyerekénekeseket képez, akik szólistai feladatok ellátására is képesek, kamarazenei együttesekben, kórusokban énekelnek. Saját tanterv alapján tanulják az ének-zene tárgyat, meghatározott számú egyházzenei szolgálatot teljesítenek, valamint lemezfelvételeket készítenek és hangversenyeket adnak itthon és külföldön egyaránt.