Immár hagyomány, hogy szeptember első hétvégéjén tánccal-muzsikával telik meg a szentendrei Skanzen. A Hagyományok Háza kezdeményezésére, a Szabadtéri Néprajzi Múzeummal együttműködve idén már harmadik alkalommal rendezik meg a Kárpát-medencei Táncházzenészek Találkozóját. A találkozó szombati napján a több mint 40 éve működő táncházmozgalom zenekarai, hangszeres szólistái, énekesei lépnek fel, a régi épületek életre kelnek, szinte még a falak is muzsikálnak, hiszen 10 portán 20 meghívott zenekar és tanítványaik, idős mestereik, valamint énekesek zenélnek egész nap. A gazdag programkínálatot tánccsűr, kézműves-foglalkozások, gyermek- és családi programok, fotókiállítás, borkóstolás, muzsikáló vonat és az elmaradhatatlan vásártér teszi teljessé.
A porták házigazdái szerte a Kárpát-medencéből érkeznek, többek között a Dűvő, a Téka, a délszláv zenét játszó Vujicsics Együttes, a cigány Khamoro Budapest Band, a moldvai zenét játszó Szigony zenekar, a gyimesi Zerkula zenekar vagy a Szászcsávási Banda lesznek. A közönség találkozhat olyan idős, hagyományőrző mesterekkel, akik a mindennapok részeként a mai napig művelik és őrzik népzenei hagyományaikat. A találkozóra csallóközi és magyarpéterlaki (Felső-Maros mente) vonósbanda, moldvai furulyás és nemespátrói énekesek jönnek.
Az egész napos zenés forgatagot az este 19 órakor kezdődő Sokszínű Kárpát-medence című gálaműsor zárja, ahol erdélyi, somogyi és felvidéki hagyományőrző zenész- és énekesmesterek, számos közreműködő zenekar, valamint a Magyar Állami Népi Együttes táncosai lépnek fel a Skanzenben található amfiteátrum színpadán.
A találkozó másnap, vasárnap szakmai programmal folytatódik, amelynek célja, hogy lehetőséget biztosítson a kötetlen, baráti együttlétre, az ismerkedésre, a szakmai problémák megvitatására a táncházzenészek nagy családjának.