A KOBUCI Kert tíz éves története szorosan összefonódik a világzenének azon tartományával, amely nem tud és nem is akar elszakadni a népzenétől. A második Óbudai Világzenei Hét műsorkínálatát úgy alakították ki, hogy a műfaj kapcsán sokat emlegetett nyitottság átélhetővé váljon a legszélesebb közönség számára is. A fesztivál június 16-án a magyarországi kortárs cigány kultúra egyik legismertebb képviselője, a Romano Drom lemezbemutató koncertjével indul.
1999-es alapítása óta Kovács Antal vezetésével a zenekar bejárta a világot Kairótól–New Yorkig, Dél-Koreától Londonig, Pekingtől-Oszlóig. Néha melankolikus, érzelmes, máskor roppant energikus tánczenéjük történetét a Give Me Wine című albumukkal írják tovább, melyet táncosokkal és vendégművészekkel mutatnak be. Másnap a „Báró Maszkura” által vezetett PutriPop erdélyi román dallamokból is inspirálódott, könnyed szövegvilágú és önironikus mulatósát élvezhetjük.
Utánuk a Taraf de Akácfa kalauzol bennünket a szívszorítóan szép erdélyi népdaloktól az ádáz ritmusú bolgár dallamokig, a szerb kolóktól a vaskos macedón csocsekig. Kedden az újra aktív Chalga zenekar nyitja az estét, majd a hazai folk- és jazz-élet megkerülhetetlen képviselője, Dresch Mihály Húros Kvartettjével érkezik a Kertbe. Dresch az erdélyi autentikus folk jellemző elemeit emelte be a jazzbe, ezáltal alkotott egyéni, a Kárpát-medence archaikus zenei mélységeit a modernitásig örökítő stílust, egy kizárólag hozzá tartozó hangszerrel, a fuhunnal egyetemben.
A Világzenei Héten belül külön ünnepnap lesz június 19-e, ami a KOBUCI Kert óbudai megnyitásának pontosan a 10. évfordulója.
A születésnapot a Kert Jótékonysági esttel ünnepli, melynek teljes jegybevételét az óbudai Szent Margit Kórház javára ajánlják fel.
Két olyan zenekar lép színpadra, akiknek sorsa része a hely történetének. Szalonna és Bandája a Kárpát-medence autentikus népzenéjével, míg Ferenczi György és az 1ső Pesti Rackák az archaikus és modern műfajok ötvözésével hívja táncra és ünneplésre a közönséget. A nap kiemelt eseménye a kert történetéről készült fotóalbum bemutatója is. Belicza László Gábor fotográfus klasszikus analóg technikával készült portrésorozata a KOBUCI mikrotársadalmát – muzsikusokat, stábtagokat – mutatja be. Az album példányainak eladásából származó összeget szintén a Szent Margit Kórház javára ajánlják fel.
Csütörtökön kora estétől péntek hajnalig a moldvai- és vonós táncoké lesz a főszerep, a Fanfara Complexa és a Tükrös Zenekar jóvoltából. Ugyanis sem a fesztivál, sem a születésnapi ünnepség nem lenne teljes a főváros legnagyobb szabadtéri táncházának megismételhetetlen hangulata nélkül. Az Óbudai Világzenei Hét zárónapját Básits Branka, Junior Prima díjas énekesnő triójának koncertje nyitja. Meghívott vendégként a Boban Marković Orkestarral is rendszeresen fellépő fiatal művész új formációja a szerb és a magyar népzenéből merítkezik, ám messzire viszi a hallgatót, a halandó világot feledtetve egy fel nem fedezett univerzumba. A fesztivált a zabolázhatatlan hegedűvirtuóz, Lajkó Félix koncertje zárja, akinek muzsikája mindig hat a lélekre. Ezen az estén új kihívásokat keres és talál a muzsikában: új zenei szövet, új zenésztársak, új hangulatok.