Jazz/World

Rocktörténeti pillanat az Arénában – Charlie és Tátrai Tibor egy színpadon

2021.09.30. 17:15
Ajánlom
Pályafutása során először lép közösen a Papp László Sportaréna színpadára a Tátrai Band és Charlie, hogy november 6-án a közönséggel együtt elevenítsék fel karrierjük legfontosabb pillanatait.

A több mint kétórás esten két teljes értékű koncertet láthat majd a közönség: a zenekarok külön-külön, egymást követően csapnak a húrok közé, de egy-egy szám erejéig együtt zenél a két banda.

Charlie évek óta nem énekelt az Arénában, így számára a koncert egyben visszatérés is lesz.

Társai is jól ismert zenészek: a billentyűknél Halász János, a szaxofonnál Csiszár Péter, a doboknál Póta András játszik, László Attila gitározik, Lattmann Béla pedig basszusgitározik.

A Tátrai Bandben sem kisebb nevek szólaltatják meg a hangszereket, mint Pálvölgyi Géza billentyűs, Csiszár Péter a szaxofonos – akit néha a billentyűknél is hallhatunk –, Solti János dobos, Glaser Péter basszusgitáros, illetve Horváth Kornél, aki az ütőhangszereken játszik. A vokál tagjai Vincze Fekete Vera és Tiborcz Zsófi.

Horváth Charlie és Tátrai Tibor az Olympia és a Generál után 1990-ben saját bandát alapítottak, amit Tátrai Band néven ismer a közönség. Charlie azonban 1994-ben szólókarrierbe kezdett, legnagyobb sikereit is így aratta. Platinalemezein túl olyan slágerekkel írta be magát a rocktörténelembe, mint a Jég dupla whiskyvel, a Könnyű álmot hozzon az éj, a Mindenki valakié vagy a Nézz az ég felé.

A Tátrai Band sem merült feledésbe, hiszen a Tátrai Tibor mindmáig a magyar zenei élet megkerülhetetlen alakja. A Liszt Ferenc-díjas gitáros és zeneszerző számtalan zenekarban megfordult, olyan formációkban játszott, mint a Tűzszekér, a Syrius vagy a HBB.

A Tátrai Banddel tíz közös nagylemezt készítettek, melyeken olyan számok kaptak helyet, mint a New York, New York, az Utazás az ismeretlenbe, a Küszöbön túl, vagy a Hajnali szél.

A koncertre jegyek a Jegymester rendszerén keresztül vásárolhatók.

Támogatott tartalom.

Fejléckép: Charlie és Tátrai Tibor

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Klasszikus

Fischer Iván: „Ez a hiány megoldhatatlan”

A Budapesti Fesztiválzenekar zeneigazgatója egy interjúban mesélt arról, hogy az állami támogatás reálértékének csökkenése hogyan lehetetleníti el az együttes munkáját.
Tánc

Önálló univerzum épül a Millenárison

Elkezdődött a Walk My World immerzív produkció építése a Millenárison. A világon egyedülálló, monumentális attrakció létrehozásán olyan kiemelkedő magyar alkotók is dolgoznak, akik korábban számos film – köztük hollywoodi sikerprodukciók – vizuális világának megteremtésében vettek részt.
Klasszikus

Újabb zenei ritkaságokat fedezhetünk fel a Haydneum következő évadában

Három fesztivál, három különböző bérletsorozat, valamint a hagyományos nyári koncertsorozat Eszterházán gondoskodik arról, hogy a szervező Haydneum – Magyar Régizenei Központ a régizene minden arcát megmutassa.
Klasszikus

Két klasszis karmester szerepel együtt az Óbudai Társaskörben

Kovács János, a Magyar Állami Operaház örökös tagja és mesterművésze Rajna Martinnal, az Opera első karmesterével együtt lép pódiumra a Világítótornyok sorozat első rendhagyó estéjén az Óbudai Társaskörben, április 28-án.
Plusz

Reflektorfényben a tehetség mentorai – átadták a Mester-M Díjakat

Tizenöt kivételes pedagógus, tanár és edző, akiknek munkája generációk életére van hatással – ők vehették át a személyenként ötmillió forinttal járó elismerést április 17-én, az immár hagyománynak számító Mester-M Díjátadó Gálán.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Jazz/World interjú

Tálas Áron: „Mindig szerettem a dallamokat, de a ritmusok jobban érdekeltek”

Volt, hogy tíz formációban játszott egyszerre, tanít a Zeneakadémián, világszínvonalon dobol és zongorázik. Pedig Tálas Áron eredetileg focista szeretett volna lenni vagy rocksztár, a Zeneakadémia tanévnyitójáról pedig egyenesen haza akart menekülni. Szerencsére maradt, pedig még a bőröndje sem volt kipakolva.
Jazz/World hír

Afrikai, ázsiai és európai művészekre fókuszál az idei JazzFest Budapest – itt a teljes program!

A JazzFest Budapest április 27. és május 14. között negyedik alkalommal hozza el a műfaj legkiválóbb hazai és nemzetközi előadóit a főváros különböző helyszíneire. A fesztivál 18 napja alatt a világ 23 országából érkező 181 művész 54 koncertet ad. A festivize aloldalaként idéntől elérhető a fesztivál applikációja is.
Jazz/World ajánló

A Marsalis jazzdinasztia

A jazz történetében számos rangos családfa állítható fel, de sokak szerint a Marsalis dinasztia mind közül a legjelentősebb. A trombitás Wynton Marsalis a tizenöt fős Jazz at Lincoln Center Orchestra élén április 5-én lép fel a Müpában a Bartók Tavasz keretében.
Jazz/World ajánló

Őrületes bulival ünnepli harmincadik születésnapját a Söndörgő

Harmincéves a Söndörgő, a kerek évfordulót pedig egy rendhagyó szülinapi bulival ünneplik, ahol a koncert után még hajnalig megy majd a tánc: Balkán Allnighter – Söndörgő 30. születésnap április 26-án a Dürer Kertben.
Jazz/World interjú

„Nem tudom megváltoztatni a világot, de egyes életeket igen” – Jazzmeia Horn, a fiatal jazzgeneráció csillaga Budapesten

Jazzmeia Horn a világ előadó-színpadainak káprázatos tehetségű fellépője. Elementáris, határtalannak tűnő vokális skálája, valamint lebilincselő, bámulatosan sokoldalú előadásmódja minden alkalommal katartikus élményt nyújt, amiről magunk is megbizonyosodhatunk május 4-én a MOMkultban.