Quincy Jones, a 20. század egyik legbefolyásosabb zenésze és producere idén 85 esztendős. Ebből az alkalomból a 27-szeres Grammy díjas művész két nagyszabású koncertet ad Európában, ezekből egyet Budapesten, a Sportarénában. A londoni koncertre már minden jegy elkelt és a budapesti jegyek is rohamosan fogynak. Jones életének és örökségének ünneplésére a jazz és a showbiz színe-java gyűlik össze a színpadon: a legendás énekes, basszusgitáros Richard Bona, Dee Dee Bridgewater, a világ egyik legelismertebb jazz-énekesnője, Alfredo Rodriguez kubai zongorista-virtuóz, a magyar származású, világhírű fiatal roma jazz-gitáros, Andreas Varady.
Quincy Jones a világ legjobb hangjai közé sorolta Radics Gigiét, akit 2012-ben személyesen hívott meg a Montreux-i Jazzfesztiválra fellépni. Most Budapesten ismét találkoznak. A koncert másik hazai fellépője a Budafoki Dohnányi Zenekar lesz.
Quincy Jones zenészként, producerként és zeneszerzőként óriási hatással volt 20. század zenei hőskorszakára, Michael Jackson nélküle nem lett volna az, aki, mindenkit közelről ismert Ray Charlestól Sinatráig.
Nagyjából minden legendáról van egy-egyjó sztorija, amelyeket az elmúlt hónapokban előszeretettel osztott meg nyilatkozataiban, erősen sokkolva a közvéleményt: nem kímélte sem Jacksont, sem a Beatlest, de Marlon Brandot sem.

Kapcsolódó
Quincy Jones mindenkit leszólt, csak a jazz-zenészeket kímélte
Az idén 85 éves producerlegendával interjúzott a Vulture magazin, amiben kiteregette a szennyest Michael Jacksonról, demitizált olyan zenészeket, mint Jimi Hendrix és Paul McCartney, beszélt Trumpról, a rasszizmusról, és arról is, mi a baj a mai popzenével. Csak a jazzt magasztalta.
Történetei amellett, hogy szórakoztatóak, igazi csemegék a 20. századi könnyűzene, filmipar és kultúra történetében.
Budapesti fellépésére elkíséri Nic Harcourt, aki rádiós zenei műsorvezetőként maga is egy legenda. A Morning Becomes Eclectic című show-ja a KCRM rádióban hiánypótló a piacon, ízlésformáló, értékteremtő és emellett rendkívül szórakoztató is.
Harcourt most Quincy Jonest fogja kérdezni a színpadon, aki újabb – még soha nem hallott - történeteket tár fel saját és barátai múltjából.
Van mit mesélnie, hiszen ismer mindenkit, aki az elmúlt hét évtizedben bármilyen módon alakította a világ kulturális és társadalmi arculatát. A névsor többek között, Aretha Franklintől, Pablo Picassotól, Leni Riefenstahltól kezdve Charles Aznavourig, Bonoig, Jack Nicholsonig, Steven Spielbergig, Miles Davisig és Barack Obamáig tart.