Jazz/World

Soha nem hallott sztorikat is mesél majd Budapesten Quincy Jones

2018.05.07. 12:02
Ajánlom
A legendás zenész-producerrel Richard Bona, Dee Dee Bridgewater, és Radics Gigi is fellép július 16-án a Papp László Soprtarénában, ahol a showman Nic Harcourt izgalmas, soha nem hallott sztorikat is megpróbál majd belőle kiszedni!

Quincy Jones, a 20. század egyik legbefolyásosabb zenésze és producere idén 85 esztendős. Ebből az alkalomból a 27-szeres Grammy díjas művész két nagyszabású koncertet ad Európában, ezekből egyet Budapesten, a Sportarénában. A londoni koncertre már minden jegy elkelt és a budapesti jegyek is rohamosan fogynak. Jones életének és örökségének ünneplésére a jazz és a showbiz színe-java gyűlik össze a színpadon: a legendás énekes, basszusgitáros Richard Bona, Dee Dee Bridgewater, a világ egyik legelismertebb jazz-énekesnője, Alfredo Rodriguez kubai zongorista-virtuóz, a magyar származású, világhírű fiatal roma jazz-gitáros, Andreas Varady.

Quincy Jones a világ legjobb hangjai közé sorolta Radics Gigiét, akit 2012-ben személyesen hívott meg a Montreux-i Jazzfesztiválra fellépni. Most Budapesten ismét találkoznak. A koncert másik hazai fellépője a Budafoki Dohnányi Zenekar lesz.

Quincy Jones

Quincy Jones

Quincy Jones zenészként, producerként és zeneszerzőként óriási hatással volt 20. század zenei hőskorszakára, Michael Jackson nélküle nem lett volna az, aki, mindenkit közelről ismert Ray Charlestól Sinatráig.

Nagyjából minden legendáról van egy-egyjó sztorija, amelyeket az elmúlt hónapokban előszeretettel osztott meg nyilatkozataiban, erősen sokkolva a közvéleményt: nem kímélte sem Jacksont, sem a Beatlest, de Marlon Brandot sem.

Quincy Jones mindenkit leszólt, csak a jazz-zenészeket kímélte

Kapcsolódó

Quincy Jones mindenkit leszólt, csak a jazz-zenészeket kímélte

Az idén 85 éves producerlegendával interjúzott a Vulture magazin, amiben kiteregette a szennyest Michael Jacksonról, demitizált olyan zenészeket, mint Jimi Hendrix és Paul McCartney, beszélt Trumpról, a rasszizmusról, és arról is, mi a baj a mai popzenével. Csak a jazzt magasztalta.

Történetei amellett, hogy szórakoztatóak, igazi csemegék a 20. századi könnyűzene, filmipar és kultúra történetében.

Budapesti fellépésére elkíséri Nic Harcourt, aki rádiós zenei műsorvezetőként maga is egy legenda. A Morning Becomes Eclectic című show-ja a KCRM rádióban hiánypótló a piacon, ízlésformáló, értékteremtő és emellett rendkívül szórakoztató is.

Harcourt most Quincy Jonest fogja kérdezni a színpadon, aki újabb – még soha nem hallott - történeteket tár fel saját és barátai múltjából.

Van mit mesélnie, hiszen ismer mindenkit, aki az elmúlt hét évtizedben bármilyen módon alakította a világ kulturális és társadalmi arculatát. A névsor többek között, Aretha Franklintől, Pablo Picassotól, Leni Riefenstahltól kezdve Charles Aznavourig, Bonoig, Jack Nicholsonig, Steven Spielbergig, Miles Davisig és Barack Obamáig tart.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Vizuál

Peter Lindbergh képeivel érkezik a Budapest Fotófesztivál

Országos premierrel indítja programsorozatát a Budapest Fotófesztivál – Magyarországon először a Műcsarnokban láthatók a legendás német divatfotográfus, Peter Lindbergh ikonikus alkotásai.
Vizuál

Újabb Mijazaki-klasszikus jön a mozikba

Folytatódik az ADS Service Ghibli-sorozata, amely során Mijazaki Hajao újabb remekműve kerül nagyvászonra: az 1989-es A Kiki – A boszorkányfutár április 3-tól lesz látható a magyar mozikban.
Klasszikus

Minden, amit a Máté-passióról tudni kell

A zenetörténet két talán legismertebb passiója – a János- és a Máté-passió – Johann Sebastian Bach nevéhez fűződik, utóbbit az idei Bartók Tavaszon is hallhatja a közönség. Most elárulunk néhány érdekességet róla!
Zenés színház

Horváth István a Magyar Állami Operaház kamaraénekese lett

A népszerű tenort a március 23-i Bánk bán-előadás tapsrendje alatt érte a meglepetésszerű bejelentés: a következő szezonban a Magyar Állami Operaház legnagyobb címét viselheti.
Klasszikus

5+1 érdekesség Bartók Mikrokozmoszáról

Bartók Béla Mikrokozmosz című zongorasorozatának tételei, valamint a zeneszerzőt inspiráló mezőségi dallamok állnak a Mezőség-Mikrokozmosz című összművészeti előadás fókuszában. Előbbiről árulunk el most néhány érdekességet.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Jazz/World ajánló

A Marsalis jazzdinasztia

A jazz történetében számos rangos családfa állítható fel, de sokak szerint a Marsalis dinasztia mind közül a legjelentősebb. A trombitás Wynton Marsalis a tizenöt fős Jazz at Lincoln Center Orchestra élén április 5-én lép fel a Müpában a Bartók Tavasz keretében.
Jazz/World ajánló

Őrületes bulival ünnepli harmincadik születésnapját a Söndörgő

Harmincéves a Söndörgő, a kerek évfordulót pedig egy rendhagyó szülinapi bulival ünneplik, ahol a koncert után még hajnalig megy majd a tánc: Balkán Allnighter – Söndörgő 30. születésnap április 26-án a Dürer Kertben.
Jazz/World interjú

„Nem tudom megváltoztatni a világot, de egyes életeket igen” – Jazzmeia Horn, a fiatal jazzgeneráció csillaga Budapesten

Jazzmeia Horn a világ előadó-színpadainak káprázatos tehetségű fellépője. Elementáris, határtalannak tűnő vokális skálája, valamint lebilincselő, bámulatosan sokoldalú előadásmódja minden alkalommal katartikus élményt nyújt, amiről magunk is megbizonyosodhatunk május 4-én a MOMkultban.
Jazz/World ajánló

Myrtill és a SWINGUISTIQUE a Pesti Vigadóban

A februári teltház után április 16-án ismét Jazz Club a Vigadóban! A 2011-ben alakult formáció a múlt század Franciaországának hangulatát idézi meg vidám koncertjével.
Jazz/World ajánló

A jazz maga a szabadság – hirdeti az április végén kezdődő JazzFest Budapest

Az elmúlt évek bebizonyították, hogy Budapest szereti a jazzt, a fellépők pedig szeretik a magyar fővárost. Április 27. és május 14. között immár negyedik alkalommal hozza el a műfaj legkiválóbb hazai és nemzetközi előadóit a JazzFest Budapest a főváros különböző helyszíneire, hogy mindenki megtapasztalhassa: a jazz maga a szabadság.