A jazz-zongorázás két jelentős hazai képviselője még sosem adott teljes estés kétzongorás koncertet, pedig pályájukban számos kapcsolódási pont található. Mindketten a Zeneakadémia Jazz Tanszékén oktatnak: Binder 2000-ben lett a tanszék vezetője, Oláh ugyanezen évtől oktat az intézményben, mindketten jazz-zeneszerzés és jazz-zongora főtárgy tanárok.
Oláh Kálmánt a legtöbben a 25 éve alakult Trio Midnight zenekarból ismerik, meghatározó formációi közé tartoznak még szextettje és László Attilával közös együttesei, nem ritkán hallhattuk amerikai jazznagyságok, köztük Lee Konitz, Jack DeJohnette, Ron McClure, John Patitucci, Adam Nussbaum és mások mellett, illetve klasszikus művek és nagyívű saját darabok előadójaként. Nyert nemzetközi díjakat zeneszerzőként és hangszeres szólistaként, itthon eMeRTon-, Liszt Ferenc-, Szabó Gábor-, Gramofon- és Artisjus-díjakkal jutalmazták.
Binder Károly már a nyolcvanas évek kezdete óta meghatározó szereplője a honi avantgárd jazznek, kvartettjével és kvintettjével készített lemezfelvételei iránymutatóak, de szólóban és a Borbély Mihállyal alkotott duójával is évek óta fontos munkákat készít. Társa volt John Tchicai, Ramesh Shotham, Theo Jörgensmann, Jiri Stivin és Barre Phillips. Nemcsak zongorista-zeneszerzőként, de vendégelőadóként, mesterkurzusok vezetőjeként is Európa-szerte elismerik az eMeRTon-, Erkel Ferenc- és Gramofon-díjas művészt. Binder Music Manufactory kiadója zeneelméleti műveit, saját és pályatársai felvételeit évtizedek óta jelenteti meg – Oláh Kálmán Moments from My Life című albumát is ő gondozta. Ezen az esten a saját szerzemények és Bartók-parafrázisok mellett a szabad improvizációnak is jelentős szerep jut.