Magyar Rhapsody Projekt klasszikus magyar zeneszerzők műveit dolgozza fel, melyeket modern és ősi magyar hangszereken szólaltatnak meg. A formáció számos hazai és nemzetközi koncerten nagy sikerrel adta elő, egészen új zenei köntösbe bújtatva többek között Bartók Béla, Kodály Zoltán, Liszt Ferenc, Erkel Ferenc, Farkas Ferenc vagy éppen Weiner Leó műveit.
A Magyar Rhapsody Projekt második, Levédia című albuma tiszteleg a nagy magyar zeneszerzők, népdalgyűjtők és a hazai kultúra népzenei gyökerei előtt.
A lemezen a modern hangszerek mellett ősi magyar népi hangszerek is megszólalnak, úgy mint a tekerőlant, a tárogató, a töröksíp, a koboz, a népi furulyák, a népi hegedű, az ősi dobok és az ütőhangszerek.
„A Kállai kettős című táncballada Levédia című albumunk negyedik videoklipje, melyre ifj. Zsuráfszky Zoltán, Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Népművészet Ifjú Mestere Díj birtokosa készített koreográfiát. Partnere a 2020-ban Magyar Arany Érdemkereszttel kitüntetett Hetényi-Kulcsár Klára" – mondta el az új videó kapcsán Bársony Bálint, zenekarvezető.
A Kállai kettőst Kodály Zoltán írta a Magyar Állami Népi Együttes számára, immáron hetven éve. Örömmel készítettem el a jelenkori adaptációját a Magyar Rhapsody Projekt kiváló zenéjére; egyszerre volt inspiratív és egyben motiváló az alkotói folyamat!
– mesélte ifj. Zsuráfszky Zoltán, az alkotói folyamatról.
Kodály Zoltán feldolgozásában a mű négy népdalból áll (Felülről fúj az őszi szél, Jó bort árul Sirjainé, Kincsem, komámasszony, Nem vagyok én senkinek sem adósa).
Felülről fúj az őszi szél
Felülről fúj az őszi szél,
Zörög a fán a falevél.
Ugyan babám, hová lettél?
Már két este el nem jöttél.
Már két este el nem jöttél,
Talán a verembe estél?
Nem estem én a verembe.
Véled estem szerelembe.
Fejléckép: Magyar Rhapsody Projekt, forrás: Bársony Bálint