A Tóth Viktor Arura Trió az altszaxofonos legújabb formációja, 2014-ben jelentették meg balladákra épülő albumukat.
Tóth Viktor korábbi interjúnkban így beszélt a lemezről: „A lemez címe, a Szemed kincse egy Weöres Sándor-i gondolat, vagyis hogy az egyetlen kincsed a könnyed. Ezzel egyetértek, mert a szomorúságban és az örömben is az egyetlen dolog a könnyünk, amit „cserébe" tudunk adni. A felsőbb létező viszont a szemünkbe a fényt adja. A szemed kincse szerintem a könny és a fény. A lemez egyfajta hálaadás, örömzene, köszönet annak, akitől kaptuk ezt a nagy szerencsét. Nem is annyira azt, hogy számot írhatunk meg koncertezhetünk, esetleg az embereknek örömet okozhatunk, hanem hogy szemet kaptunk a szépség látására. Hogy hallhatom azt a zenét, amit szeretek, vagy hogy láthatom a Tisza csillogását, vagy érezhetem a hársfa illatát”.
Tóth Viktor hangszeres játékára a dinamikus, mégis érzékeny kifejezésmód jellemző, zenei megnyilvánulásaiban a pillanat energiáit kívánja megragadni. A nevével fémjelzett dob nélküli trióban a harmónia hangszer a cimbalom, ami Lukács Miklós csodálatos keze alatt immár elfoglalta jogos helyét a jazz birodalmában. A bőgős Orbán György, mint megannyi más hazai formációban, ebben a trióban is nagy átéléssel szólaltatja meg hangszerét.

hírlevél













