Jazz/World

Trio formációjával érkezik Budapestre a világhírű gitárfenomén, Oz Noy

2024.03.12. 13:40
Ajánlom
Május 7-én a Budapest Jazz Club színpadán lép fel az Oz Noy Trio, amelyben a világhírű izraeli zenész gitárjátékát Brian Charette és Anton Fig egészíti ki.

Az alábbi cikk szponzorált tartalom, nem a Fidelio szerkesztőségének tagjai írták.

Az izraeli születésű gitárfenomén, Oz Noy pályája során olyan nevekkel dolgozott együtt, mint Chick Corea, Dave Weckl, Dennis Jambers és Jimmy Haslip, csak néhányat kiragadva a legismertebb zenészek közül. Utóbbi két virtuóz zenésszel készítette el Triple Play című lemezét, mely a rajongók és a kritikusok körében is pozitív fogadtatásban részesült.

A jazz, funk, rock és blues stílusjegyeket is játékában egyesítő gitáros 1996-ban költözött New York-ba, ahol hamar a fúziós jazz nagyságai mellett találta magát.

Első lemezét 2003-ban jelentette meg, mellyel valósággal berobbant az amerikai jazz legjobbjai közé.

A zeneszerzőként is termékeny művész 2016-ban már nyolcadik lemezét jelentette meg olyan vendégművészek közreműködésével, mint John Medeski és Chris Potter.

Oz Noy intenzíven turnézik, koncertezik és sorra jelenteti meg lemezeit, ám mindeközben rendszeresen tanít és tart mesterkurzusokat New Yorkban és Los Angelesben egyaránt.

Május 7-i koncertjére a gitárfenomén két kiemelkedő zenésztársával érkezik. Brian Charette orgonán olyan művészeket kísért az elmúlt évtizedekben, mint Joni Mitchell, Chaka Khan, míg az 1952-es születésű, kifogyhatatlan energiájú, rockban és fúziós jazzben egyaránt otthonosan mozgó dobos, Anton Fig utánozhatatlanul „dögös” alapokat szolgáltat az izgalmas kompozícióknak.

Oz Noy Trio

Oz Noy – gitár, Brian Charette – orgona, Anton Fig – dob

Dátum: 2024.05.07., 20.00
Jegyár: 8900 Ft.
Helyszín: Budapest Jazz Club – 1136 Hollán Ernő utca 7.

További részletek a Budapest Jazz Club oldalán.

Támogatott tartalom

Fejléckép: Oz Noy (Fotó/Forrás: Yossi Zwecker / Oznoy.com)

Budapest Jazz Club

Ha könnyed, mégis nívós zenei élményre vágyik, ha a jazz elkötelezett híve, vagy épp most barátkozik a műfajjal, látogasson el a főváros jazzéletének központjába, a Budapest Jazz Clubba! A különleges atmoszféra és kiváló hangminőség mellett, barátságos hangulatú jazzkávézóval és bisztró-fogásokat kínáló étteremmel is várják.

A klub-életben kuriózumnak számító világsztárok mellett, állandó fellépőik a hazai és nemzetközi jazz elismert művészei. A Budapest Jazz Club támogatja a fiatal tehetségeket, teret biztosít a hazai jazzélet szakmai eseményeinek, ám mindezek mellett létrejöttének elsődleges célja, hogy minden téren igényes közeget teremtsen a szórakozni vágyóknak.

Legolvasottabb

Színház

Alföldi Róbert főszereplésével jön A színházcsináló

Az Orlai Produkció legújabb bemutatójára november 15-én kerül sor az Átriumban. A Thomas Bernhard drámája nyomán készült előadást Pelsőczy Réka rendezésében láthatja a közönség.
Könyv

David Szalay kapta az idei Booker-díjat

A magyar-kanadai származású szerző a legrangosabb brit irodalmi elismerésnek számító Booker-díjat Flesh című új regényével érdemelte ki, amely kapcsán a zsűri úgy fogalmazott, soha nem olvastak még hasonlót. 
Zenés színház

A hidegvérű wagnerista – interjú Egils Siliņšsel

A lettországi Egils Siliņš ősszel újra az Operaház vendége lesz. A Wagner-énekléshez szükséges megfelelő fizikai és mentális kondícióról, a magyar zenészekről és közönségről is beszélt.
Zenés színház

Diszkó, gospel és nevetés – Apáca Show az Erkelben

November 14-én ismét felfordul egy zárda élete: az Erkel Színház ugyanis ezen a napon mutatja be Szente Vajk rendezésében, impozáns szereplőgárdával az Apáca Show című musicalt.
Vizuál

Az elmúlt egy év legjobb spanyol filmjei érkeznek az Urániába

November 18. és 24. között rendezik meg a Spanyol Filmhetet az Uránia Nemzeti Filmszínházban. Az eseményen egyebek közt izgalmas politikai thrillert, szatírákat és a közelmúlt történelmét feldolgozó alkotásokat is láthat a közönség.

Programkereső

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Ezt olvasta már?

Jazz/World ajánló

Negyvenötödik születésnapját ünnepli a Budapest Ragtime Band

A jeles alkalomból az együttes november 19-én jubileumi koncertet ad az Óbudai Társaskörben, olyan neves vendégekkel, mint a StEfrem Férfikar, ifj. Szakcsi Lakatos Béla, Balogh Kálmán cimbalomművész és Kovács Ferenc énekes, multiinstrumentalista.
Jazz/World interjú

Borbély Mihály: „A szaxofon a fő hangszerem, a tárogató meg az identitásom”

Borbély Mihály a focipályát a zenei pályára cserélte. Bár jazzt játszik, zenéjében a kortárs klasszikus zenén kívül bőven megtalálható az a sokféle szerb, sváb, tót vagy roma hatás, ami a Pomáz–Szentendre tengelyen érte gyermekkorában.
Jazz/World ajánló

Újszerű zenei közösségi élményt kínál Harcsa Veronika Flow By című lemeze

Harcsa Veronika új zenei projektje a közönség és az előadó közötti határokat kívánja feloldani. A Flow By című album megjelenése azonban egyszerre zenei és vizuális kísérlet, ugyanis Vancsó Zoltán slideshow-jával debütál.
Jazz/World ajánló

Erkel találkozik a jazzel a Modern Art Orchestra sorozatában

A MAO-XX születésnapi sorozat második koncertjére október 31-én kerül sor, Erkel Duettek címmel, tisztelegve a magyar nemzeti opera zeneszerzője előtt.
Jazz/World hír

Magyar fókusz a Jarasumon: a Dresch Quartet koncertje nyitotta a dél-koreai jazz fesztivált

A Dresch Quartet adta a dél-koreai Jarasum Jazz Fesztivál nyitókoncertjét a nagyszínpadon, míg a Jazz Lounge helyszín nyitónapi főfellépője a Gyémánt Bálint Trió, a Jazz Station színpadé pedig Lukács Miklós volt.