Az összesen négy kárpátaljai és nyugat-ukrajnai várost, valamint Kijevet érintő egyhetes turnét értékelve Mihályi Gábor, a Magyar Állami Népi Együttes művészeti vezetője azt mondta: "33 éve dolgozom az Állami Népi Együttesben, de ilyen turnén még életemben nem voltam. Fantasztikus érzés volt a kijevi zeneakadémián és a lembergi operaházban fellépni, ám a legszívhezszólóbb, legfelemelőbb a Kárpátok túloldalán fekvő Szkole nevű kisvárosban tartott előadás fogadtatása volt. A helyi és a környező falvakból érkezett ukrán-ruszin emberekből álló félezres közönség végigtapsolta az egész előadást, a ruszin dalokat pedig felállva énekelte együtt a színpaddal". Hozzátette, a magyar kormány támogatásával megvalósult koncertkörút minden állomásán telt ház fogadta a Magyar Állami Népi Együttest.
Mihályi Gábor közölte, hogy a jegyek eladásából és más adományokból befolyt, több mint egymillió forintot a kelet-ukrajnai harcok elől elmenekült családokban élő gyermekek megsegítésére és nehéz sorsú kárpátaljai gyermekek élelmezésére fordítják. Azt is elárulta, hogy a június 1-én zárult ukrajnai koncertkörutat újabb turné követi, amelynek során a Magyar Állami Népi Együttes június 21. és 27. között ismét Beregszászon, majd Técsőn, Rahón, Ivano-Frankivszkban és Csernyivciben lép fel. A táncosokat kísérő zenekar vezető prímása, a kárpátaljai születésű Pál István Szalonna kifejtette: "a kijevi előadás során a közönség pozitív reagálásából azt szűrtük le, hogy egy kultúrára, művészetekre nyitott európai városról van szó, viszont a műsorunk szkolei fogadtatása minden várakozásunkat messze felülmúlta, az ottani közönség ugyanis az általunk a Kárpátok különböző térségeiben gyűjtött ruszin és hucul dalokat hallva szinte hárompercenként állva tapsolt".
A beregszászi művelődési házban bemutatott műsort megnyitó beszédében Jakab István, az Országgyűlés alelnöke hangsúlyozta, hogy "a közép-európai térség már sokszor megélt nehéz időket, és a történelem viharaiban gyakran megtapasztalhattuk, hogy egymást tisztelő, egymásra utalt népek összefogása jelenthet esélyt a kibontakozásra". Hozzátette: "együtt érzünk az áldozatok hozzátartozóival, és szolidárisak vagyunk a hozzánk oly sok történelmi és kulturális szállal kötődő Kárpátalja és egész Ukrajna népével, és Magyarország minden tőle telhető segítséget megadott és megad a nehéz időszakon való túljutáshoz".