A több mint ötvenéves múlttal rendelkező nyárádszeredai Bekecs Néptáncegyüttes számára fontos, hogy a helyi táncokat és népszokásokat mutassa be, de más tájegységek táncait és szokásait is előszeretettel viszi színpadra. Műsoraik az erdélyi folklórról nyújtanak korhű képet: a táncok anyagát gyakran adatközlők és archív felvételek segítségével állítják össze, ahogyan a zenét, a színpadi jelmezeket is.
A társulat Csongor és Tünde című darabjában a néptánc nyelvezetét gondolja tovább, nyit a kortárs-kontakt elemek felé, és sajátságosan építi be a színpadi szöveget az előadásba. A darab témája a boldogságkeresés az útvesztők sötétjében, a célravezető út belső sugallatra történő megtalálása a szerelem erejének segítségével. Ez az a megtartó erő, amely harmóniát és rendet teremt, közösséget, hagyományt alkot és éltet tovább - mindezt az erdélyi népi kultúra gazdag szellemi közegébe ágyazva mutatja be az előadás.
Az alábbi kérdésre helyesen válaszolók páros sorsjegyet kaphatnak a Hagyományok Háza két előadására: november 8-án a Fölszállott a páva sorozat újabb estje az Óbecsétől Tornaljáig címet viseli, november 16-án pedig a Nagyvárad Táncegyüttes Fekete Sáfrán történetét meséli el.
Kérdések: Ki a Csongor és Tünde című előadás rendezője? A Hagyományok Háza mely bérleteiben, sorozataiban tekinthető meg az előadás?
A válaszokat a [email protected] címre várjuk október 9-én éjfélig, a tárgyban kérjük, tüntessék fel, hogy Bekecs.