Az alábbi cikk szponzorált tartalom, nem a Fidelio szerkesztőségének tagjai írták.
Novai Gábor NovaNt a Mörk zenekarból ismerhetjük, a Fonóba viszont kortárs elektronikus zenei kísérleteivel érkezik hónapról hónapra, amelyhez mindig más zenésztársat hív vendégül.
A Novan Experiment néven ismert esemény megismételhetetlen, jelen idejű, tudattágító, tudatmódosító zenei, művészeti utazásra hívja a nyitott lelkű közönséget.
Interakcióra inspiráló, közösséget megteremtő esték ezek, amiknek kezdetekor még az alkotók sem tudják, hova jutnak majd a végére. Improvizáció, kreatív együttgondolkodás, együttalkotás, amely változatos zenei utazásokat teremt meg a vendégek személyétől és NovaN kalandvágyától függően mindig újabb és újabb utakon.
Legközelebb március 9-én a Fonóban látható-hallható a produkció, amikor Kopcsik Márton (hegedű) és NovaN (zongora) két klasszikus hangszert ötvöz majd modern technikával, live-loopolással. NovaN innovatív módon rétegezi egymásra a hangokat, Kopcsik Márton pedig hegedűeffektekkel, éteri hangulatot teremtve adja hozzá saját, kreatív varázsát a zenéhez.
Az analóg elektronikus hangzásokkal bőven fűszerezett, kortárs trombita-zongora alapokra épülő Mandaan duó már évek óta jelen van az ambient/offbeat/freejazz világában. Az eddig két egész estés albumot (Ambar/2016, Cirrus/2017) megjelentető zenekar megalkotta következő lemezét, amely már
egy kiforrott, többnyire lassú tempójú akusztik-elektronikus, misztikus techno és koszosabb house elemekkel tarkított, nagyjából egyórás zenei road trip.
„Az elmúlt időszak következményeként egy, a természethez »újra« közeledő életmódot szerettünk volna »megélni« és többek közt abból inspirálódni. Az eddigi dalokhoz képest próbáltunk a lebegésből visszavenni és egzaktabb formákba önteni a zenénket. Végre igazi analóg dobokkal dolgozhattunk, és Andris zongoráját kicsit átértelmezve használtuk különböző kiegészítő hangok felvételéhez. A Shigel szó azt jelenti nap – az album egyszerre elektronika, pop, house és jazz;
titkolt üzenete pedig valahol az, hogy ösztönözze az embert a tisztán érzékelés képességének felébresztésére, használatának elindítására
– vallják az alkotók, akiknek lemezbemutató koncertje március 16-án várja az érdeklődőket Fonóban.
Rácz Viki (gitár, ének), Sosterics Betti (ütős hangszerek), Virág Lili (hegedű) triója, a Wolfolks úgy keresi az egyedi hangzásokat és az izgalmas dallamokat a zenében, mint egy kalandos túrán keressük a már feledésbe merült helyeket. Az így létrejött indie-folk dalok hangulata a „keleties”, lelket nyugtató békés harmóniáktól az önfeledet táncolós zenékig terjed. A zenekar rendszeresen koncertezik Magyarországon és Ausztriában, de egy-egy alkalommal eljutottak már Szlovéniába, Csehországba, Németországba és Írországba is, ahol azonnal megszerette őket a közönség. A formáció március 23-án mutatja be legújabb albumát a Fonóban.
A LILIUM acoustic hattagú formációjának világa, népzenei ihletésű dallamközpontú fúziós zenén alapszik. „Saját dalok, és a magyar népi dalkultúrából átemelt darabok alkotják a repertoárunkat.
Egyaránt használunk népi és modern hangszereket is, így megszólalásunkban az akusztikus hangzás dominál.”
A zenekar énekese, frontembere Träger Lili, a Liszt Ferenc Zeneművészeti egyetemen, énekes-előadóművész szakon végzett. A Lilium zenészei is számos ismert zenekarban megfordultak már, vagy aktívan közreműködnek jelenleg is. Részletek a március 30-i koncertről itt.
További információ és jegyvásárlás a Fonó weboldalán.
Támogatott tartalom.
Fejléckép: A LILIUM zenekar (Forrás: Fonó)