Gálakoncerttel és vezetett épületlátogató túrákkal várja az érdeklődőket a Zeneakadémián az Uniós Fejlesztések Nyílt Napja regionális rendezvénysorozat október 29-én.
A 2016-2017-es koncertévadban három koncertet adnak a Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakközépiskola együttesei a Zeneakadémián. A két intézmény közötti szoros kapcsolatról, valamint az első, október 12-i koncertről Benkő Szabolcs igazgatóval beszélgettünk.
Egyedülállóan sokoldalú művésznek ad helyet október 5-én a Zeneakadémia. Karolina Cicha kilenc nyelven, és legalább ennyi hangszerrel a kezében adja elő többszörösen díjazott lemezének anyagát.
A Kossuth-díjas operadíva, Lukács Gyöngyi a Zeneakadémia Liszt-díjas művésztanárával, Farkas Gáborral ad október 4-én dalestet a Solti Teremben. A koncert első felében Csajkovszkij, majd Rahmanyinov dalművészetébe nyerhet betekintést a hallgató.
Október 2-án négy zongorista és a Liszt Ferenc Kamarazenekar nem kisebb dologra vállalkozott, minthogy egy koncerten belül előadják Johann Sebastian Bach összes két vagy annál több billentyűs hangszerre írt versenyművét a Zeneakadémia Nagytermében.
Fischl Mónika az évad végéhez közeledve többek között a Csárdáskirálynőben és a Marica grófnőben lesz látható a Budapesti Operettszínházban. A Liszt Ferenc-díjáról, tanításról, az operett és musical kapcsolatáról, valamint az előadásokról beszélgettünk.
Michael von Graffenried svájci fotós bejárta egész Magyarországot. Nagyméretű panorámafotói a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében, a Városháza Parkban láthatóak.
hírlevél
A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében
A születésnapját ünneplő Máthé Erzsi olykor úgy érzi, annyi figurát játszott már el élete során, hogy sokszor önmagát kell keresnie. Pedig mindegyik alakításában teljes lényével jelen volt. A színésznő néhány éve már a nyilvánosságtól visszavonultan él. Az alábbi interjút tizenöt éve, 2007-ben adta Canjavec Juditnak a Buda Lapjában, a másodközlés a szerző engedélyével történt.
A korábban Budapesten is díjazott vonósnégyesnek a Bordeaux-i Nemzetközi Vonósnégyesverseny zsűrije második helyezést, valamint egy különdíjat ítélt meg.
A Scalában tartott ősbemutató után április 30-án a Párizsi Nemzeti Operában is színre került Kurtág György egyetlen operája, a Beckett nyomán írt A játszma vége. A kritikák remekműként írták le az alkotást.
Megújult terekben, újrarendezve nyílt meg a Szépművészeti Múzeum Régi Képtárának új állandó kiállítási egysége. Immár hat évszázad európai művészeti irányzatairól és a legfontosabb alkotóiról kaphatunk átfogó képet, a korai gótikától egészen a klasszicizmus korának művészetéig.