November 5-én az Óbudai Társaskörben ad koncertet Roby Lakatos, ebből az alkalomból John Malkovichról, a zenei nevelésről és a jó borokról is beszélgettünk.
Két bandoneon-játékost egy színpadon csak ritka alkalmakkor láthat a közönség Magyarországon. Vörös Eszter és Másik János szeptember 21-én duóban is megszólaltatják ezt a különleges hangszert. Kreativitásról, közös alkotásról, inspirációról beszélgettünk.
„Nemcsak kézbe veszem a hangszert, de darabot is játszom a színpadon. Magyar színész ezt eddig nem csinálta ebben az előadásban.” Klem Viktor hitelesen alakít egy zenészt, jóllehet A nagybőgő című monodráma nem feltétlenül a zenéről szól. Sokkal inkább egy kisember küzdelmeiről.
Negyven éve, 23 évesen robbant be a hazai zenei életbe Szabadi Vilmos, amikor megnyerte a Magyar Rádió hegedűversenyét. A művésszel a pályája negyvenedik évfordulóját ünneplő koncertek kapcsán beszélgettünk.
December 16-án családjával ad koncertet az Óbudai Társaskörben Dinyés Soma, akit régizenei munkásságáról és karnagyi tevékenységéről is sokan ismernek. A művész a koncert kiinduló ötlete mellett az utánpótlás-nevelés kérdéseiről és a kóruséneklés fontosságáról is mesélt
A Zeneakadémia Kamarazene Tanszékének vezetője. Szólistaként megfordult Európa rangos koncerttermeiben, bemutatkozott Tokióban, Moszkvában, New Yorkban; turnézott Indiában; Vietnámban pedig az első magyar muzsikus volt, aki megszólaltatta Bartók műveit. A Liszt-díjas zongoraművésszel, Fülei Balázzsal, Liszt Ferenc születésének napján, október 22-én beszélgettünk.
Két Kossuth-díjas művész, az opera műfaj meghatározó alakjai – egy délutáni kávé mellett pedig elképesztő beszélgetőpartnerek. Találkozásunk apropója az október 25-i Selmeczi-est az Óbudai Társaskörben. De nem fogtuk rövidre.
Először játszik Budapesten a járványhullámok után Érdi Tamás. Szeptember 19-én az Óbudai Társaskörben Mozart A-dúr zongoraversenyét és D-dúr Koncertrondóját adja elő az Óbudai Kamarazenekarral. A Prima Primissima-díjas művész eddig huszonhét országban koncertezett – most utazásról, az elmúlt másfél évről és sok másról mesélt.
Kit kellett megölnie Sir Arthur Conan Doyle-nak, hogy végre nyugodtan írhasson? Miért tagadta meg főműveit Lev Tolsztoj? Mitől borzong Krasznahorkai László?
A 129 című film történelmet ír azzal, hogy az első olyan magyar sci-fi , amelynek szinte minden jelenetében látványos CGI elemeket láthatunk, kizárólag magyar szakemberek munkája nyomán. A neves színészgárdával készült alkotás március elején debütál.
Több mint 90 gyermek és szüleik részvételével zajlott januárban a Magyar Táncművészeti Egyetem felvételije a felsőfokú táncművészképzés előkészítőjére klasszikus balettművész, valamint a moderntánc és színházi tánc szakirányra.
A Kosztolányi Dezső Színház két Urbán András-rendezést és egy friss Hegymegi Máté-előadást hoz magával a VII. kerületi teátrum 11. Vendégváró Fesztiváljára. A felkavarónak ígérkező produkciókat február 17-19. között láthatják az érdeklődők.
Három 19. századi zenemű szerepel a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának és vezető karmesterüknek, Riccardo Frizzának február 8-i koncertműsorán, melyek mindegyike gyönyörű dallamokkal szól az elmúlásról.