Több mint ezer zenei program
Több mint ezer zenei program, háromezer előadó, hetven kiállítás várja idén a Kapolcsra érkezőket. Öt falu – Kapolcs, Taliándörögd, Monostorapáti, Vigántpetend, Pula – negyvennyolc pontján zajlik majd a Művészetek Völgye fesztivál programsorozata július 29. és augusztus 7. között.
Egy tavalyi és egy idei sikerlemez: a Danubia Szimfonikus Zenekar Magyar táncok c. korongja és Rost Adrea Mozart-árialemeze egyaránt kiváló hallgatnivaló a hosszú téli estékre.
Február 2-án este 20 órakor a Vigadóban újra hallhatjuk Tony Lakatost és a Wolfgang Haffner Bandet. Ajánlott nem estélyiben, hanem könnyű, laza, a mozgást nem akadályozó ruházatban megjelenni.
Michael Brecker, McCoy Tyner, Pat Metheny, Herbie Hancock, Diana Krall vagy Wayne Shorter immár többszörös Grammy-díjas lehet, (Brecker pl. eddig hétszer kapta meg az elismerést különböző kategóriákban), de Tommy Flanagan, bármily meglepő, még soha nem nyert Grammyt. Február 23-án kiderül, 2003-ban kiket ítélnek a legjobbnak.
Bár a kritikusok és a rajongók egyaránt rendkívülinek tartják Stan Getz játékát, ráadásul a tenorszaxofonos józannak semmiképp sem mondható életmódja számos érdekeséggel is szolgált, mégis mindeddig csupán egyetlen életrajzot írtak róla.
Tony Lakatos beindítja az időgépet, egyszerre utazik a múltba meg a jövőbe, és szédületes sebességgel érkezik meg a jelenbe, ahol a funk, az R'n'B, a hip-hop és a nu jazz összeér. Ő úgy nevezi, Time Music, ami egyszerre sugallja a zene "többkorúságát" és maiságát, sőt azt is, hogy a time megválasztásánál, a jó groove-oknál van a kutya elásva.
Frank Sinatra is John Wayne és Fred Astaire nyomdokaiba lépett: már nem élő hollywoodi sztárként a reklámszakemberek újból "felfedezték" és hirdetési célra használták fel a legendás színész-énekes arcát és hagját.
Kazári András már kamaszként közel került a színházhoz, rajong a szakmájáért a mai napig. Az Újszínház művészét legfrissebb bemutatójuk, A hóhér kötele kapcsán a szerep kihívásairól, egy mesekastélyszerű színházépületről és a TikTok-generációról kérdeztük.
hírlevél
A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében
Don Giovanni-minifesztivál, A kékszakállú herceg vára, Wagner, Mahler, Mozart, világhírű énekes szólisták és hegedűművészek sora várja a BFZ közönségét a 2025–26-os évadban.
A Fidelio 15 sor címmel futó rovatát azért indítottuk el, hogy szubjektív módon mindenről beszámoljunk, ami kultúra, és érdemes tudni róla. A következő rövid írás Orosz Balázs énekművész diplomahangversenyéről szól. 15 sor klasszikus zene.
A világhírű zongoraművész, aki korábban már Magyarországgal és Oroszországgal kapcsolatban is hasonló döntést hozott, a New York Timesnak adott interjúban fejtette ki, milyen politikai tényezők vezettek az elhatározásához.
Április 17-én mutatják be a Csongor és Tünde egész estés rajzfilmverzióját: Vörösmarty Mihály klasszikusából Dargay Attila eredeti figuratervei alapján készült feldolgozás. A magyar animáció legendás alakjának özvegyével, Henrik Irénnel beszélgettünk.
Kazári András már kamaszként közel került a színházhoz, rajong a szakmájáért a mai napig. Az Újszínház művészét legfrissebb bemutatójuk, A hóhér kötele kapcsán a szerep kihívásairól, egy mesekastélyszerű színházépületről és a TikTok-generációról kérdeztük.