Csilla, Noémi

Az MR3-Bartók rádió 42. heti ajánlata

2007.10.15. 00:00

Programkereső

Az MR3-Bartók rádió 2007 negyvenkettedik hetében a következő programokat ajánlja hallgatói figyelmébe.
d1b97df1-40b2-43a9-b3e4-fd5024f9168c

Október 15., hétfő
19.16 A Magyar Rádió Énekkara énekel
Csemiczky Miklós-Nagy László: Virágom, virago
Nagy Olivér-Vajda János: Húsz év múlva
Vajda János-Babits Mihály Bénára, mint a megfagyott c. verse nyomán: Alleluja
Vez.: Révész László, Strausz Kálmán, Erdei Péter

20.05 Közvetítés a stockholmi Berwald-teremből
A Svéd Rádió Szimfonikus Zenekarának hangversenye
Schönberg: Hegedűverseny
Beethoven: VII. szimfónia
Km.: Hilary Hahn (hegedű)
Vez.: Esa-Pekka Salonen

Október 16., kedd
19.35 Salieri: Falstaff - kétfelvonásos opera
Vez.: Alberto Veronesi
közben: 20.59 Operabarátok negyedórája
Látogatóban a 80 esztendős Békés András címzetes főrendező kiállításán - Magyar Kornél tudósítása

22.53 A hét zeneműve: Borogyin: I. szimfónia
Km.: Norvég Rádió Szimfonikus Zenekara
Vez.: Ari Rasilainen

Október 17., szerda
13.58 HangJátékTér
A főszerepben: Bánsági Ildikó
Borbély Szilárd: Hans Christian Boldog Élete

20.54 Georg Friedrich Händel: Salamon - háromfelvonásos oratórium
Km.: Carolyn Watkinson,Nancy Argenta, Barbara Hendricks, Joan Rodgers, Della Jones,Anthony Rolfe Johnson, Stehen Varcoe, Monteverdi Kórus, Angol Barokk Szólisták
Vez.: John Eliot Gardiner

Október 18., csütörtök
19.35 Székely Mihály operafelvételeiből
Mozart: Don Giovanni - Leporello áriája az I. felvonásból
Rossini: A sevillai borbély - Basilio áriája az I. felvonásból
Verdi: Don Carlos - Fülöp király és Főinkvizitor kettőse a IV. felvonásból
Csajkovszkij: Anyegin - Gremin áriája a III. felvonásból
Muszorgszkij: Borisz Godunov - Borisz monológja a II. felvonásból
Km.: Fodor János, Réti József

20.05 Kapcsoljuk Párizst, a Champs-Elysées Színházat - A Francia Nemzeti Zenekar hangversenye
Bartók: 2. hegedűverseny
Boulez: Notations VII
Sztravinszkij: Tavaszi áldozat – balett
Km.: Laurent Korcia (hegedű)
Vez.: Daniele Gatti

Október 19., péntek
<iy18.00 Fiatal művészek podium - Foszkolosz Péter hegedül
Km.: Szentpéteri Gabriella (zongora)
(Magyar Rádió Márványtermében tegnap megtartott hangverseny felvétele)

22.29 A kórusirodalom mesterműveiből
Schumann: A rózsa zarándokútja - mese Moritz Horn nyomán
Km.: Camilla Nylund,Rainer Trost, Andreas Schmidt, Claudia Schubert,Jochen Kupfer, Musicus Köln Énekkar, Neue Orchester
Vez.: Christoph Spering

Október 20., szombat
10.00 Hangfelvételek felsőfokon
Sibelius, Bloch, Pärt, Debussy és Ravel művei
Vez.: Paavo Järvi

20.05 Közvetítés a Toulouse-i, a Capitole Színházból
Edouard Lalo: Ys királya - háromfelvonásos opera; szövegét Edouard Blau írta
Km. a Capitole Színház Ének- és Zenekara (karig.: Patrick Marie Aubert.), Sophie Koch, Inva Mula, Charles Castronovo, Franck Ferrari André Heiboer, Paul Gay
Vez.: Yves Abel

Október 21., vasárnap
11.05 Gyermekuckó

18.20 Bemutató - új stúdiófelvételeinkből
Viski János: Hegedűverseny
Km.: Ábrahám Márta, MR Szimfonikus Zenekara
Vez.: Kovács László