Az Év Zeneműve
"A Requiem - 3. szimfónia című oratóriumomat 2007-ben kezdtem írni szimfonikus zenekarra és vegyeskarra - mondta el az alkotásról a zeneszerző. - Hosszú ideje ez volt az első mű, melyet nem megrendelésre írtam, ennek minden pozitívumával, szabadságával és hátrányával is szembesülve. Addigra már kész volt a Vesperásom és számos liturgikus kórusművem. A Requiem egyfelől ezen művek stiláris és tartalmi továbbgondolása, másfelől pedig igyekeztem önmagam számára feldolgozni ezen időszak legnagyobb zenei hatását, Jeney Zoltán Halotti szertartás című kompozíciójának élményét." A komponista hozzátette: a Requiemet összefoglaló műnek szánta, a munka során eltelt öt év hatásait, illúzióit, veszteségeit, szerelmeit, az állandóság érzetének megtapasztalását hangzó lenyomattá transzformáló alkotásnak.

Az Artisjus Egyesület 2001-ben (a korábbi Huszka Jenő-díj és Dankó Pista-díj megszüntetésével egyidejűleg) közérdekű kötelezettségvállalás útján alapította meg az Artisjus-díjat, amelynek célja a kortárs magyar zeneművészeti alkotótevékenység elismerése és ösztönzése.
Klasszikus zenei területen a díjat az Artisjus Egyesület Vezetősége évente adományozza - az év komolyzenei műve(i) kategóriában - a műfaj műveléséhez magas színvonalon hozzájáruló, kiválasztott művészeknek. A döntésre az egyesület Vezetősége által kijelölt szakmai zsűri ajánlása alapján kerül sor.
Zombola Péter zeneszerzői tanulmányait a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában végezte Kocsár Miklós és Csemiczky Miklós növendékeként, majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zeneszerzés szakán Jeney Zoltán és Orbán György tanítványa volt. 2006-ban kapta meg kitüntetéses zeneszerző diplomáját, DLA fokozatát 2010-ben szerezte meg.
Számos művét mutatták be a legrangosabb magyar és nemzetközi fesztiválokon, kortárszenei és kortárs művészeti kurzusok állandó résztvevője. Emellett filmzenéket, színházi kísérőzenét, reklámzenét is komponál. Díjat nyert többek között a Semmeringi Nemzetközi Nyári Akadémia, a Zeneakadémia és a szegedi Vántus István Kortárszenei Napok zeneszerző-versenyein, 2012-ben pedig Junior Príma-díjjal tüntették ki
2004 szeptemberétől a Színház- és Filmművészeti Egyetem Készségfejlesztő tanszékének tanára, 2009-től az egri Eszterházi Károly Főiskola Ének-zenei tanszékének egyetemi adjunktusa, emellett 2012 őszétől az MR Zenei Együtteseinek művészeti koordinátora.