Eric Funk kompozíciója, a Vili: Concerto for Violin Alone kivételes zenemű, amelyben a szólistának, Oláh Vilmosnak hegedűn kell a fuvola, az oboa, a klarinét, a timpani, a trombitafanfár hangját megidéznie. A mű harmadik tételében például a jobb kéz szólózik, miközben a bal pizzacatókkal kíséri azt.
A hegedűverseny projektjét a TEDxTalk videója is bemutatta.
A versenymű olyan kihívásokat támaszt a szólista felé, hogy a tanulási folyamat a Montana PBS nevű észak-amerikai közszolgálati csatornát is érdekelni kezdte. Scott Sterling rendezővel ők készítették a 2017. január 4-én az Egyesült Államokban debütáló filmet, amely még a tavalyi évben a Chicago Amarcord Arthouse Television Awards legjobb dokumentumfilmnek járó díjában részesült.
A The Violin Alone-t 8 kategóriában jelölték Emmy-díjra áprilisban – vette észre a Papageno. Az amerikai televíziós produkciók számára kiosztott elismerés a harmadik legrangosabb filmes kitüntetésnek számít az USA-ban. Oláh Vilmosék alkotását a legjobb dokumentumfilm, a legjobb rendező, a legjobb forgatókönyv, a legjobb operatőri munka, a legjobb vágás, a legjobb grafikai munka és a legjobb zene kategóriákban jelölték.
Az alkotói folyamatról Oláh Vilmos a Zenekar folyóirat hasábjain beszélt:
„Gyorsan tanulok, így maga a hangok lejátszása másfél hét alatt megvolt. Akkor már kívülről el tudtam játszani, és tisztában voltam azzal, hogy melyek a darab nehézségei. Utána következett aztán az igazi munka. Eric Funk eljött Budapestre, s itt folytattuk a mű felfedezését. Heteket dolgoztunk, aztán ő visszautazott az Egyesült Államokba, s megbeszéltük, hogy alkalomadtán előadom a darabot. Ekkor kereste meg a Montana PBS csatorna. Mesélt ugyanis a producernek a műről, aki megkérdezte, lenne-e kedve mindezt filmen is megörökíteni, ő pedig örömmel mondott rá igent. Eljött Budapestre a négyfős stáb, s minden pillanatát rögzítette a további, közös munkánknak.”
A film előzetese: