Az esten nem csupán a Liszt Ferenctől Cziffra Györgyig terjedő időszak legfontosabb darabjai csendülnek fel, a művész saját improvizációin keresztül bemutatja azt a 200 éves tradíciót, amelyben az előadó és alkotó valódi társakká válnak.
„Hiszem, hogy mi, előadóművészek küldők vagyunk: üzenetküldők a közönség, a befogadók felé. Azt az üzenetet, amit fentről kaptunk, vagy amely bennünk a zene hatására megszületett, úgy kell átadni a közönségnek, hogy dekódolni tudja.”
– mondja Balázs János, aki úgy véli, hogy Cziffra György művészete nyomán Liszt Ferenc szellemisége tér vissza a színpadra, miközben a zene az egyedi interpretáció révén a 21. században is megérinti a közönséget és megszólítja a fiatalokat.
A műsor:
- Wagner–Liszt: Izolda szerelmi halála
- Schumann–Liszt: Widmung
- Saint–Saëns–Balázs: A hattyú
- Liszt–Balázs: 6. Magyar rapszódia
- Rahmanyinov–Balázs: Vocalise
- Puccini–Balázs: Lauretta áriája
- Brahms–Cziffra–Balázs: 5. és 6. Magyar tánc
- Ponce–Balázs: Estrellita
- Balázs János: Improvizációk
- J. Strauss–Balázs: Reminiszcencia parafrázis
A produkciót először április 25-én este 7 órakor Zalaegerszegről, a Filharmónia Magyarországgal közös szervezésben, élő online közvetítés formájában láthatja a közönség, majd a Cziffra György-emlékév során további hazai és külföldi koncerthelyszíneken, fesztiválokon lép fel vele a Kossuth-díjas zongoraművész.
A koncert élőben és ingyen követhető a a Cziffra György Fesztivál honlapján, Facebook-csatornáján, valamint a Filharmónia web- és Facebook-oldalán, valamint YouTube- és Vimeo-csatornáján.
Fejléckép: Balázs János (fotó: Emmer László)