Érdemes lesz tenni egy sétát a Gozsdu udvarban szeptember 1-9. között, ebben a kilenc napban ugyanis bárki megoszthatja a gondolatait arról, hol látna a legszívesebben hidakat az emberek között húzódó, megosztó falak helyett. A passzázs Király utca felőli oldalán felállították a berlini fal egy darabjának mását, ide írhatja fel bárki az üzenetét, melyeknek a Budapesti Fesztiválzenekar fontos szerepet szán. A BFZ és a Müpa legfőbb célja, hogy a muzsika és a művészet erejével összekapcsolja az embereket, és hidakat építsen a nemzetek és kultúrájuk között. Ennek az építkezésnek a következő fontos állomása a közös szervezésű Bridging Europe - Európai Hidak művészeti fesztivál lesz szeptember 10-16 között, melynek középpontjában a német kultúra áll.
Ha a fal megtelt üzenetekkel, szeptember 9-én 18 órakor le is rombolják egy muzsikálással egybekötött program keretében. Az eseményen a Fesztiválzenekar izgalmas kamaraprodukcióit és egy vendég, Sonia Wieder-Atherton csellóművész varázslatos játékát hallgathatják meg. Ezzel a zenei programmal arra a történelmi gesztusra is emlékeznek, amikor a valaha élt egyik legnagyobb csellóművész, Msztyiszlav Rosztropovics 1989. november 11-én, két nappal a berlini fal leomlása után egy kölcsönkért széken adott rögtönzött koncertet a berlinieknek a fal tövében.
Ennek a gesztusnak az erejét szeretnék átültetni a Bridging Europe fesztiválba is, melynek legfontosabb üzenetét Fischer Iván zeneigazgató így fogalmazta meg: "Amikor az európai családhoz tartozást vállaltuk, döntöttünk, hogy egy közösség tagjai leszünk. Ez nem önző nemzetek egymással marakodó, alkudozó fóruma, hanem egymást tisztelő, szerető nemzetek családja. Ezért tennünk is kell valamit!"
A fal lebontása a Müpa és a BFZ által közösen szervezett Bridging Europe - Európai Hidak művészeti fesztivál nyitánya.