Klasszikus

A Győri Filharmonikus Zenekar visszatér a Zeneakadémiára

2023.10.09. 11:40
Ajánlom
Igazi varázslat vár a közönségre a Liszt Ferenc Zeneakadémia Nagytermében október 20-án. A zene szentélyébe a Győri Filharmonikus Zenekar Mozart c-moll zongoraversenyével és Brahms IV. szimfóniájával tér vissza Berkes Kálmán vezényletével. Az est szólistája a japán kiválóság, a nemzetközi versenyek díjazottja, Sakata Tomoki lesz.

Az alábbi cikk szponzorált tartalom, nem a Fidelio szerkesztőségének tagjai írták.

Ünnepi a pillanat, a Győri Filharmonikus Zenekar W. A. Mozart egyik utolsó darabjával, c-moll zongoraversenyével lép a nagyközönség elé a Zeneakadémián.

A mű tizenöt éve nem szerepelt a győri együttes repertoárján, a zenetörténet pedig a zseni legtökéletesebb, legválasztékosabb versenyművének tartja,

mely közvetlenül minden idők egyik legjobb opera buffája, a Figaro lakodalma előtt foglal helyet a műjegyzékben. Az érzelmek, a zenei karakterek szinte felfoghatatlan gazdagsága jellemzi a darabot, melyet Sakata Tomoki előadásában hallhat a nagyérdemű október 20-án.

A japán zongoraművész a Tokiói Művészeti Egyetemen végzett, jelenleg a Hannoveri Zene-, Színház- és Médiaművészeti Egyetem szólista szakának doktori képzését végzi.

A kiváló tehetség rögtön felhívta magára a figyelmet, amikor a budapesti Nemzetközi Liszt Ferenc Zongoraversenyen első díjat, illetve hat különdíjat söpört be,

így e megmérettetés első ázsiai dobogósa lett. Továbbá sikerrel szerepelt a Van Cliburn versenyen, a Kissinger Zongoraolimpián, a Queen Elisabeth Zenei Versenyen pedig negyedik helyezést ért el 2021-ben. Már húsz országban koncertezett olyan zenekarokkal, mint a Belga Nemzeti Zenekar, a Cseh Filharmonikusok, a magyar Nemzeti Filharmonikus Zenekar és a tokiói NHK Szimfonikus Zenekar. Emellett kamarazenei koncerteket ad, valamint zeneszerzőként, hangszerelőként is tevékenykedik. Pályája során elnyerte a Yokohama Kulturális Díjat és a Művészeti Ösztöndíjat.

A koncert második félidejében Johannes Brahms utolsó szimfóniája csendül fel, mely a későromantika, egyben a szimfonikus zene egyik legnagyobb remekműve.

Elmélyülten szeretem a IV. szimfóniát, nagyon sokszor dirigáltam már, sőt lemezre is vettük a Győri Filharmonikus Zenekarral.

Mindig találok benne újat, most még szebben szeretnénk előadni a Zeneakadémián” – fogalmazott az est karmestere, Berkes Kálmán, aki különösen boldog a budapesti visszatérés miatt. A Zeneakadémia ugyanis életének egyik legmeghatározóbb épülete, rengeteg emlék köti ide, mindig büszkén emlegeti a legendás pályatársakkal való közös indulását, nem beszélve kitűnő tanárairól, kiknek bölcs útmutatásai egész életére kihatottak.

MATSUYAmusiclogo-094424.png

MATSUYAmusiclogo-094424.png (Fotó/Forrás: MATSUYA music)

Sakata Tomoki zenekari estje

2023. október 20. 19:30, Zeneakadémia

  • Mozart: 24. (c-moll) zongoraverseny, K. 491
  • Brahms: 4. (e-moll) szimfónia, op. 98

Sakata Tomoki (zongora)
Győri Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Berkes Kálmán

További részletek itt érhetők el. >>>

A koncert a Magyarországi Japán Nagykövetség támogatásával valósul meg.

Fejléckép: Berkes Kálmán, Sakata Tomoki (forrás: Győri Filharmonikus Zenekar)

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Vizuál

Több mint egy hónapig ingyenesen nézhetünk klasszikus magyar filmeket

December 2. és január 6. között ingyen látható a FILMIO kínálatában szereplő összes klasszikus magyar film, több mint 450 alkotás a Meseautótól a Macskafogón át a Moszkva térig.
Klasszikus

Neves muzsikusok fogtak össze egy jó cél érdekében

December 8-án jótékonysági koncertet rendeznek a Zeneakadémián az autizmussal élő gyermekeket, fiatalokat segítő Világom Alapítvány támogatására. Az esemény mellett a hazai zeneélet nagyságai álltak ki.
Könyv

Beleolvasó – Grecsó Krisztián: Apám üzent

Az Apám üzent Grecsó Krisztián eddigi legszemélyesebb könyve, miközben valódi fikció. Regényes nyomozás a családi múlt után, amely a személyes vallomás látszatát kelti. Olvasson bele ön is a kötetbe!
Vizuál

Dargay Attila szellemisége elevenedik meg az új Csongor és Tünde-adaptációban

2025 tavaszán érkezik a mozikba a Csongor és Tünde egész estés animációs film. A családoknak szóló mesefilm Vörösmarty Mihály drámai költeménye nyomán, Dargay Attila eredeti figuratervei alapján készült. Cikkünkben megtekinthető az első teaser előzetes.
Vizuál

Téli képeslapok a boldog békeidőkből

A békebeli ünnepi képeslapok világát eleveníti fel a Várkapitányság és a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum november 29-én megnyílt közös adventi kiállítása a Budavári Palotanegyed újjászületett Csikós udvarán.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Klasszikus ajánló

Neves muzsikusok fogtak össze egy jó cél érdekében

December 8-án jótékonysági koncertet rendeznek a Zeneakadémián az autizmussal élő gyermekeket, fiatalokat segítő Világom Alapítvány támogatására. Az esemény mellett a hazai zeneélet nagyságai álltak ki.
Klasszikus interjú

Bogányi Gergely: „Bátran feszegethettem a fagott határait”

Az Erdődy Kamarazenekar jubileumi koncertjének szólistája Bogányi Gergely zongoraművész, az MMA rendes tagja, akivel egy vidám Chopin-darabról, nagy intenzitású fagottversenyéről és az Egység imájának ősbemutatójáról is beszélgettünk.
Klasszikus ajánló

A Hegedű Ünnepe: Három nap, amikor a zene szíven talál

Koncertkavalkád és ikonikus művek magyar hegedűművészek kiválóságainak előadásában – a Concerto Budapest így ünnepli ezt a csodálatos hangszert 2025. január 17. és 19. között az évad legnagyobb tematikus fesztiválján a Zenakadémián és a BMC-ben.
Klasszikus ajánló

Csaba Péter karmester és hegedűművész lánya koncertezik a MÁV Szimfonikus Zenekarral

A MÁV Szimfonikus Zenekar december 6-i, Generációk a pódiumon című hangversenyén a Franciaországban élő Csaba Péter, a zenekar állandó vendégkarmesterének vezényletével két nagyszabású művet hallhat a közönség a Zeneakadémián.
Klasszikus hír

Magyarország legfiatalabb kamarazenekara a közönség támogatását kéri

A Kemény Péter karmester által vezetett EraNova Kamarazenekar Azúrkéken című sorozata csupa hallgatói diplomakoncertből áll, amelyeket ingyenesen tekinthetnek meg az érdeklődők.