Kiss Imre, a 2010. március 14-én öt esztendős Müpa vezérigazgatója bevezető mondataiban köszönetet mondott a támogatóknak, az Erste Bank NyRt.-nek, a Magyar Telekomnak és a médiaszponzoroknak a Művészetek Palotája sikerében fontos szerepet játszó segítségért, hogy a kedvezőtlen gazdasági helyzetben is kitartanak a kultúra mellett ebben a példaértékű együttműködésben. A sajátos gazdasági viszonyok között az évi 2,3 milliárdos állami támogatás mellett a legnagyobb tőkének az emblematikus intézmények - a Művészetek Palotája, a Magyar Állami Operaház és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem - összefogását értékelte.
Csonka András vezérigazgató-helyettes azt hangsúlyozta, hogy a műsorok összeállításában alapvetően kétféle elvárásnak kell eleget tenni: a közönség minél több külföldi sztárt szeretne színpadon látni a hazaiak mellett, ugyanakkor a Müpa fontos missziója, hogy fellépési lehetőséget biztosítson a magyar tehetségeknek. Mindezt figyelembe véve ismét a zene több nemzetközi idolja érkezik, magyar művészek lépnek fel ugyanakkor a Hétfő esti jazz-esteken, a már hagyományos Jazz Showcase koncertjein, folytatódik a Müpa megnyitásának pillanatától létező, a hazai együttesekről és az új magyar zenéről is szóló Magyar Szimfonikus Körkép. Ismét lesz újévi hangverseny (A teremtés) Fischer Ádámmal, maraton-koncert ezúttal Beethovenre fókuszálva és a Budapesti Wagner-napok.
Batta András, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora egy zenei szilíciumvölgy bástyájaként említette a Müpát, a mostantól újjáépülő Zeneakadémiát és a rekonstrukcióra váró Operaházat a jelenleg bezárt, de a felújítás küszöbén álló Erkel Színházzal. Ezen intézményeket a világon egyedül álló magyar zenei tehetségek veszik körül, akik akár külföldi vendégművészek nélkül is igen magas színvonalú produkciókkal tudnák megtölteni a koncerttermeket. A Müpával kezdetek óta meglévő együttműködés, amely a zeneakadémisták különböző fellépéseiben, a zeneakadémiai tanárok szakértő közreműködésében is megtestesül, a kívánatos összefogás egyik fontos eleme.
Vass Lajos, a Magyar Állami Operaház főigazgatója szintén e gondolat támogatója. Fischer Ádám személye fontos kapocs az együttműködésben, az idei Wagner-napok új elemeként megszólaló Trisztán és Izoldában a Magyar Állami Operaház Zenekarát és Énekkarát, valamint több magánénekesét is vezényli.
A Művészetek Palotájában rezidens Nemzeti Filharmonikus Zenekar fő-zeneigazgatója, Kocsis Zoltán a napi együttműködés fontosságát hangsúlyozta, amelyet a későbbiekben ki lehet egészíteni egy-egy komponista munkásságát bemutató fesztivállal. Zenekarának egyik legjelentősebb 2010-es vállalkozásaként Schönberg Mózes és Áron című, a szerinte kórusoratóriumként megformált pszichodráma előadását nevezte meg, reményei szerint a csak szövegkönyvben és néhány Schönberg-vázlatban fennmaradt, általa frissen megkomponált III. felvonással kiegészítve.
Török Jolán, a Nemzeti Táncszínház igazgatója is hangsúlyozta, hogy a Müpa megnyitásának pillanatától jelen vannak különböző műfajú, különböző korosztályoknak szóló előadásokkal. A jövő évre vonatkozóan a művészeti koncepció hangsúlyairól szólt, a konkrét programokról azután tud érdemben nyilatkozni, miután decemberben megkapják a tájékoztatást az anyagi lehetőségeket illetően.
Bencsik Barnabás, a Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum igazgatója kiemelte a 2008 tavaszától létező közös jegy sikerét, azaz hogy a Müpába váltott jegyekkel ingyen tekinthetők meg a kiállítások. Mindeddig csaknem ötezren éltek a lehetőséggel, különösen sokan az átütő sikerű Robert Capa-kiállítás vonatkozásában. Népszerűvé váltak a Müpa-beli Cifra Palota, Minimatiné és Ringató gyerekprogramok mellé rendelt múzeumpedagógiai kreatív foglalkozások is.
A tavaszi bérleteket október 19-től, a koncertekre érvényes szólójegyeket november 2-től kezdi árulni a Művészetek Palotája.