Jobb helyszínt nem is találhatott volna a rendezvény, a hely történelmi hangulatához remekül illik a régizene. Veszprémvölgyben állt például az a bizonyos kolostor, amelynek apácái adománylevelet kaptak Szent Istvántól. Ez az oklevél egyik első nyelvemlékünk, és a kolostor romjai mellett áll a jezsuita templom. De ami a legfontosabb, hogy a jezsuita templom akusztikája kiváló a régizene hangszereinek. Nagy Csaba, a sorozat szervezője és muzsikusa elmondta, annak ellenére sem tervezik, hogy nagyobb előadótermet keresnek, hogy tavaly több ízben pótszékekre volt szükség: „Ez a varázslatos templom a maga arányaival, atmoszférájával minden szempontból tökéletes teret biztosít a bensőséges hangulatú zenékhez.” Az állatkerthez közel fekvő, festői megjelenésű völgy pedig arra is alkalmas, hogy a látogatók egy nyugalmas délutánt töltsenek el itt a koncertek előtt.
Július 19-30. között hat koncertet hallgathat meg a templom közönsége, a magyar előadók mellett ismét egy külföldi, elismert régizenész vendégeskedik itt, Bruno Cocset, a barokk cselló egyik legjelentősebb kortárs játékosa. A komolyan érdeklődőket szolgálják azok az előadások, melyek célja, hogy a zenék befogadását megkönnyítsék. E küldetés jegyében Vikman Pál, az Orlando Énekegyüttes karnagya két nappal a július 23-i fellépésük után az elhangzott művek alapján a reneszánsz vokálpolifóniáról fog beszélni. Kővári Péter pedig egykori mesteréről, a márciusban elhunyt Nikolaus Harnoncourt-ról emlékezik meg. A hangszerjátékosok Szászvárosi Sándor (viola da gamba) és Csalog Benedek (barokk fuvola) zenei kurzusaira jelentkezhetnek.
Nagy Csaba elmondta, hogy 2013-ban szerény keretek között rendezték meg az első fesztivált, mely nagyjából a hat éve működő Recercare Régizenei Műhelyhez köthető. Mára a szakma és az egyre növekvő törzsközönség is számon tartja a Veszprémi Régizenei Napokat. A tavaly megrendezett Lantnapról például a Német Lanttársaság (Deutsche Lautengesellschaft) írt beszámolót lapjába, és Veszprémben járt a szakma legjobbjai között számon tartott Les Basses Réunies együttes és Toyohiko Satoh lantművész is. Nem szabad ugyanakkor türelmetlennek lenni, éveket, évtizedeket jelent, míg Magyarországon kialakulhat egy régizenére fogékony zenei tér.
Veszprémben egyébként nem lehet unatkozni nyáron, hiszen itt rendezik meg az Utcazene Fesztivált, a VeszprémFestet és az Auer Hegedűfesztivált is. A szervezők a Régizenei Napokat azok figyelmébe ajánlják, akik nyugalomra, elmélyülésre vágynak.