Klasszikus

A Ránki-család koncertjével várja fiatalok jelentkezését a kőszegi Altalena Nyári Akadémia

2020.02.27. 11:50
Ajánlom
Augusztus elején rendezik meg Kőszegen a BMFest Altalena Nyári Akadémiáját, amelyre 14-32 év közötti fiatal zenészek jelentkezését várják. Vendégei között a Ránki-család, Fejérvári Zoltán, Bősze Ádám, a Berecz-család és Dukay Barnabás.

A hét éve útjára induló Bozsoki Zenei Fesztivál idén a helyszín és a név tekintetében a változás rögös útjára lép, azonban szellemisége és céljai

(hogy a fiatal zenészeknek segítsen tudásuk elmélyítésében, a kapcsolatépítésben és pályájuk elindításában)

ugyanazok maradtak. Idén Grazból, Berlinből, Londonból, Budapestről érkező zenészek, Ian Fountain, Belák Erzsébet, Fejérvári Zoltán, Richard Ireland, Erika Geldsetzer, Hargitai Imre, Penny Driver, Varga István, Bodoly Gergely és Korondi Anna tartják a kurzusokat.

„Számomra egy abszolút kötelező útiterv, ajánlom mindenkinek, aki a nagyszerű muzsika és társaság mellett a gyönyörű helyek s hangulatok kedvelője” – írja a mesterkurzusról a Junior Príma-díjas ifjú zongorista, Balázs Elemér.

KoszegJezusSzivetemplom-145421.jpeg

A kőszegi Jézus Szíve Templom

A hagyományokra építő idei fesztivál a Ránki-család, Fejérvári Zoltán és a Berecz-család koncertjei, előadási mellett Bősze Ádám két részes zenetörténeti előadásával (Nagy zeneszerzők, nagy szerelmek) vár minden érdeklődőt.

Külön megtiszteltetés, hogy Dukay Barnabás zeneszerző egy hétig a művészeti napok vendége lesz, és előadásokat tart.

Az egyensúlykeresés fontosságát jelölő új név, az Altalena (olaszul: libikóka) Nyári Akadémiájának kurzusaira minden közép- és felsőfokon zenét tanuló, magyar és külföldi diák jelentkezhet. Aktív és passzív részvételre egyaránt van lehetőség. Az aktív részvételi díj magyar aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezők számára tartalmazza a főtárgy és kamarazenei oktatást, a zenetörténeti, irodalmi, népművészeti és további közös programokon (sportolás, kirándulás, strandolás) való részvételt, valamint a fesztivál koncertjeire való korlátlan belépést. A diákoknak, egyéni jelentkezés esetén min. 4-4 szóló, illetve további 2-2 kamarazenei óra mellett lehetőségük van koncerten való fellépésre, és az Altalena zenei hálózathoz való csatlakozásra is. Várjuk a kamaracsoportok jelentkezését is! 

A kurzuson való részvételt magyar diákok számára szponzorációs hozzájárulások révén az Altalena 50%-ban támogatja. A honlapon feltüntetett jelentkezési díj már tartalmazza a kedvezményt.

További részletekért és információkért érdemes követni az esemény Facebook- és Instagram-oldalát is. (hyperlinkek!)

„Liszt Ferenc zenei fantáziája határtalan volt”

Kapcsolódó

„Liszt Ferenc zenei fantáziája határtalan volt”

Lisztnek már „a 19. század első felében minden lehetséges az eszébe jutott, és ki is próbálta" – állítja Ránki Dezső. A zongoraművésszel Klukon Edittel való közös, gödi Liszt-koncertjük kapcsán beszélgetett Wagner Sára.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Klasszikus

Neves muzsikusok fogtak össze egy jó cél érdekében

December 8-án jótékonysági koncertet rendeznek a Zeneakadémián az autizmussal élő gyermekeket, fiatalokat segítő Világom Alapítvány támogatására. Az esemény mellett a hazai zeneélet nagyságai álltak ki.
Vizuál

Több mint egy hónapig ingyenesen nézhetünk klasszikus magyar filmeket

December 2. és január 6. között ingyen látható a FILMIO kínálatában szereplő összes klasszikus magyar film, több mint 450 alkotás a Meseautótól a Macskafogón át a Moszkva térig.
Könyv

Beleolvasó – Grecsó Krisztián: Apám üzent

Az Apám üzent Grecsó Krisztián eddigi legszemélyesebb könyve, miközben valódi fikció. Regényes nyomozás a családi múlt után, amely a személyes vallomás látszatát kelti. Olvasson bele ön is a kötetbe!
Vizuál

Dargay Attila szellemisége elevenedik meg az új Csongor és Tünde-adaptációban

2025 tavaszán érkezik a mozikba a Csongor és Tünde egész estés animációs film. A családoknak szóló mesefilm Vörösmarty Mihály drámai költeménye nyomán, Dargay Attila eredeti figuratervei alapján készült. Cikkünkben megtekinthető az első teaser előzetes.
Vizuál

Téli képeslapok a boldog békeidőkből

A békebeli ünnepi képeslapok világát eleveníti fel a Várkapitányság és a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum november 29-én megnyílt közös adventi kiállítása a Budavári Palotanegyed újjászületett Csikós udvarán.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Klasszikus ajánló

Neves muzsikusok fogtak össze egy jó cél érdekében

December 8-án jótékonysági koncertet rendeznek a Zeneakadémián az autizmussal élő gyermekeket, fiatalokat segítő Világom Alapítvány támogatására. Az esemény mellett a hazai zeneélet nagyságai álltak ki.
Klasszikus interjú

Bogányi Gergely: „Bátran feszegethettem a fagott határait”

Az Erdődy Kamarazenekar jubileumi koncertjének szólistája Bogányi Gergely zongoraművész, az MMA rendes tagja, akivel egy vidám Chopin-darabról, nagy intenzitású fagottversenyéről és az Egység imájának ősbemutatójáról is beszélgettünk.
Klasszikus ajánló

A Hegedű Ünnepe: Három nap, amikor a zene szíven talál

Koncertkavalkád és ikonikus művek magyar hegedűművészek kiválóságainak előadásában – a Concerto Budapest így ünnepli ezt a csodálatos hangszert 2025. január 17. és 19. között az évad legnagyobb tematikus fesztiválján a Zenakadémián és a BMC-ben.
Klasszikus ajánló

Csaba Péter karmester és hegedűművész lánya koncertezik a MÁV Szimfonikus Zenekarral

A MÁV Szimfonikus Zenekar december 6-i, Generációk a pódiumon című hangversenyén a Franciaországban élő Csaba Péter, a zenekar állandó vendégkarmesterének vezényletével két nagyszabású művet hallhat a közönség a Zeneakadémián.
Klasszikus hír

Magyarország legfiatalabb kamarazenekara a közönség támogatását kéri

A Kemény Péter karmester által vezetett EraNova Kamarazenekar Azúrkéken című sorozata csupa hallgatói diplomakoncertből áll, amelyeket ingyenesen tekinthetnek meg az érdeklődők.