Február 21-én szakemberek és politikusok jelenlétében átadták a Kodály Műhelyt a XII. kerületben található Városmajorban. Az intézmény kiemelt célja a fiatal zene- és énektanárok számára példát mutatni, számukra ismét vonzóvá tenni a pályát. A műhely vezetője Gráf Zsuzsanna Liszt- és Bartók-Pásztory-díjas karnagy, az Angelica Leánykar alapítója, aki az eseményen elmondta, az intézményben többek között zongora- és kamarazene koncerteket és filmvetítéseket fognak szervezni, és a tervek szerint a helyszínen az egész évben lesznek programok.
Pokorni Zoltán, a kerület polgármestere felidézte, hogy az Angelica Leánykar – amely a Városmajori Gimnáziumban kezdte meg működését – magas színvonalú és nemzetközileg elismert kórus, amelyhez folyamatosan csatlakoznak fiatalok. Gráf Zsuzsanna, az Angelica Leánykar karnagya igyekszik összefogni más kórusok oktatóit és vezetőit is, legyenek azok magyarországiak, határon túli magyar kórusok, vagy akár a világ távoli pontján dolgozó kórusok – fogalmazott Pokorni Zoltán, hozzátéve: ennek a törekvésnek lesz „fizikai bázisa” a Kodály Műhely, amely elsősorban szakmai hátteret adó intézmény, nem fellépőhely.
Az épületet a Hegyvidéki Önkormányzat ingyen adja a Kodály Műhelynek, az intézmény felújításának költségeit a kulturális államtitkárság biztosította.
Szentmártoni János, a Kulturális és Innovációs Minisztérium művészetért és közösségi művelődésért felelős helyettes államtitkára a helyszínen megjegyezte: „A közös muzsikálás, éneklés semmihez sem fogható varázsa és személyiségformáló erejére épül a kodályi művészetfilozófia és pedagógia is. A kóruséneklés identitást alakító életforma” – fogalmazott a helyettes államtitkár.
Batta András, a Magyar Zene Háza ügyvezető igazgatója az eseményen úgy fogalmazott, a Kodály Műhelyben összetalálkozik a művészet, „a nagy együttes”, a nagy személyiség, az iskola és a nemzetközi hálózat is.
Fejléckép: A Kodály Műhely épülete a Városmajorban (fotó/forrás: Illyés Tibor / MTI)