Klasszikus

A Zeneakadémia levélben sürgeti a minisztériumot

2023.10.11. 10:25
Ajánlom
Az Index értesülései szerint a Zeneakadémia szenátusa, mely az intézmény rektori pozíciójára érkezett pályázatokat elbírálni hivatott, még mindig nem kapta meg az ehhez szükséges dokumentumokat, ezért levélben fordultak Csák János kulturális és innovációs miniszterhez.

Ahogyan arról mi is beszámoltunk, október 31-én lejár Dr. Vigh Andrea, a Zeneakadémia rektorának megbízatása. A minisztérium tájékoztatása alapján legalább öt pályázat érkezett a pozícióra: Győriványi György Sándor, Keller András, Kutnyánszky Csaba, Marosi László és Tóth Péter munkája (a bizonytalanság oka az volt, hogy postai úton is meg lehetett küldeni a pályázati anyagokat, amelyekről a határidő lejártakor a minisztériumnak még nem lehetett biztos információja).

A jelöltek közül a Zeneakadémia szenátusának kell kiválasztania a legalkalmasabbat

– habár az Index értesülései szerint az is kérdéses, nem értelmezi-e másként a minisztérium a vonatkozó jogszabályt, és nem csupán egy a kulturális tárcát semmilyen módon nem kötelező rangsort vár-e az intézménytől.

Szintén a lap hozta nyilvánosságra, hogy a szenátus még az október 10-i üléséig sem kapta meg a pályázatokat, amelyekről döntenie kell, így azt most már csak rendkívüli ülésen tudná elbírálni. Ennek összehívásáról azonban legalább négy nappal előbb értesíteni kell a résztvevőket. Így a Zeneakadémia vezetősége október 6-án levelet küldött Csák János kulturális és innovációs miniszternek, amelyben

tájékoztatást kérnek tőle a rektorválasztás folyamatáról, hogy a rendkívüli ülést időben össze lehessen hívni.

Fejléckép: A Zeneakadémia homlokzata (fotó/forrás: Darabos György / Zeneakadémia)

„Minden jól működő intézmény alapja a bizalom” – interjú Keller Andrással a Zeneakadémia rektorválasztása kapcsán

Kapcsolódó

„Minden jól működő intézmény alapja a bizalom” – interjú Keller Andrással a Zeneakadémia rektorválasztása kapcsán

Nem hisz a technikai perfekcionizmus egyeduralmában, és a Zeneakadémiát vissza kívánja vezetni a kodályi útra – Keller András hegedűművész-karmester is pályázik az intézmény rektori posztjára, ennek kapcsán beszélgettünk vele.

„Liszt Ferenc ma legfeljebb óraadó lehetne a róla elnevezett Zeneakadémián” – interjú a Zeneakadémia vezetésére pályázó Tóth Péterrel

„Liszt Ferenc ma legfeljebb óraadó lehetne a róla elnevezett Zeneakadémián” – interjú a Zeneakadémia vezetésére pályázó Tóth Péterrel

Hat éven át volt a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának dékánja, most pedig a Zeneakadémia rektori posztjának egyik pályázója. Tóth Péter zeneszerzővel beszélgettünk.

Sorozatunk előző részei

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Legolvasottabb

Színház

Átadták a Szemle Plusz díjait, a Gyévuska a legjobb előadás, a Fidelio különdíját Martinkovics Máté nyerte

Pótszékes teltházakkal zajlott le idén a Szemle Plusz színházi fesztivál a Városmajori Szabadtéri Színpad szervezésében. Az augusztus végi seregszemle díjaiért tizenkét előadás szállt versenybe, a díjkiosztót szeptember 13-án tartották a Kristály Színtérben.
Vizuál

KÉP-regény: A telefonhívás

A Fidelio sorozatában hétről-hétre új fotóját – és annak történetét – osztja meg velünk a Morphoblog szerzője, morpho, azaz Hegedűs Ákos. Ezúttal Sztankay István halálának tizedik évfordulója alkalmából eleveníti fel egy több mint húsz évvel ezelőtti, korareggeli telefonhívás emlékét. 
Vizuál

Ha ősz, akkor skandináv filmek!

Szeptember 26. és október 2. között rendezik meg a 11. Skandináv Filmfesztivált a budapesti Art+ Cinemában. A fesztivál során egy héten át a legkiválóbb északi filmek kerülnek vászonra az Art+ Cinema két mozitermében. A programot premier előtti vetítések, hazai forgalmazásba nem kerülő játékfilmek színesítik.
Plusz

„A hiány elválaszthatatlan a jelenléttől” – beszélgetés a PLACCC Fesztivál két alkotójával

Az augusztus 30. és szeptember 21. között zajló PLACCC Fesztivál programjában szerepel Bogdana Kosmina ukrán vizuális művész és építész helyspecifikus installációja, valamint Rita Hoofwijk holland színházi alkotó köztéri részvételi előadása.
Tánc

Gáláns jelmezfelajánlást kapott a Magyar Táncművészeti Egyetem a japán Atelier Yoshino Co. részéről

A Magyar Táncművészeti Egyetem campustúrát és fogadást tartott a Diplomáciai Testületek tagjai számára. Az esemény kiemelt programpontja volt az Atelier Yoshino Co. jelmezkészítő és -bérbeadó vállalat jelmezadományozási ceremóniája.

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Klasszikus gyász

Elhunyt Kelemen Pál gordonkaművész

Kelemen Pál 1970-től 1999-ig a Liszt Ferenc Kamarazenekar csellistája volt, az együttessel több mint száz lemezfelvételt készített, emellett az ő nevéhez fűződik Magyarország első magán koncertközvetítő irodája is. A művész hetvenkilenc éves volt.
Klasszikus ajánló

A nagybőgő szépségei – két fiatal művész koncertje a BMC-ben

Elsősorban 20-21. századi művekre épül Devich Benedek nagybőgő- és Gorka Plada zongoraművész koncertjének műsora. A kamaraestet az előadók Kurtág Györgynek ajánlják.
Klasszikus ajánló

Nagyszabású koncerttel köszöntik a hetvenéves Hollerung Gábort

A szeptember 15-i Hollerung 70 című koncerten két olyan együttes lép fel a Budafoki Dohnányi Zenekar és a Budapesti Akadémiai Kórustársaság személyében, amelyeket Hollerung Gábor több mint harminc éve vezet.
Klasszikus hír

Magyar Nemzeti Férfikar néven folytatja a Honvéd Férfikar

Az idei évadtól a 75. jubileumát ünneplő, Prima Primissima-díjas Honvéd Együttes tagjaként működő Honvéd Férfikar új néven, Magyar Nemzeti Férfikarként jelenik meg. Az új szezonban is sokszínű programmal készülnek, köztük bécsi vendégszerepléssel, jubileumi ajándékkoncerttel és tematikus hangversenyekkel.
Klasszikus ajánló

Fülbemászó 20. századi remekművek és örök kedvencek a Pannon Filharmonikusok új évadában

Titok címmel hirdette meg 2024/2025-ös évadát a Pannon Filharmonikusok, amely szeptember 12-én kezdődik Kesselyák Gergely Isteni költemény című bérletnyitó koncertjével a Kodály Központban.