A Polar-díjjal évente ismerik el a klasszikus zene és a kortárs zene egy-egy kiemelkedő művészét. A díjat a néhai ABBA-menedzser és dalszerző, Stig "Stikkan" Anderson alapította 1989-ben, és először 1992-ben adták át. Idén Anna Nyetrebko és Diane Warren kapja a "zenei Nobelként" is emlegetett elismerést.
Az indoklás szerint a karizmatikus énekesnő, Anna Nyetrebko nagy hatást gyakorolt a klasszikus zenei világra, míg Warren olyan világsztárok számára komponált dalokat, mint Céline Dion, Cher, az Aerosmith, Whitney Houston, Beyoncé és Lady Gaga. A 63 éves Warren – aki az első női nem előadóművész dalszerző kitüntetettje a Polar-díjnak – több mint száz filmhez írt már betétdalokat, és tizenegy Oscar-jelölést gyűjtött. Idén Chrissy Metz adta elő az Áttörés című filmhez komponált, I'm Standing With You című számát, amely szintén Oscar-jelölést kapott. A dalszerző elárulta, hogy a zene az élete,
ha nem írnék dalokat, valószínűleg meghalnék, olyan számomra, mint a levegővétel.
Mint mondta: tizennégy éves kora óta foglalkozik dalszerzéssel, és így már ötvenéves pályafutás áll mögötte.
Nyetrebko megtisztelőnek nevezte a rangos elismerést. Hozzátette: már alig várja, hogy nyáron átvehesse Stockholmban. A szoprán arról is beszélt, hogy amikor színpadra lép, valami történik vele, amitől tízszer jobbá válik előadása, mintha egy hang megmondaná neki, hogy mit tegyen.
A Polar-díjat Károly Gusztáv svéd király adja át a művészeknek június 9-én Stockholmban.


hírlevél













