Május 12-én, vasárnap délelőtt 11 órától az Anyák napi matinén a Haydn Filharmónia Daniel Ottensamerrel, a Bécsi Filharmonikusok szóló-klarinétosával lép fel, s együtt varázsolják el virtuóz tudásukkal a nagyérdeműt. Például a cseh František Vincenc Kramá 1803-ban kinyomtatott 1. klarinétversenyével; a zeneszerző Franz Krommer néven vált ismertté Európában, s műveiben már a romantika korszakát vetíti elénk. A heroikus nyitó tétel után pompás Adagio szóló következik, amely finom visszhangja a Nemorine románca néven ismert híres áriának Donizetti Szerelmi bájital című operájából.
A koncerten líraian induló, majd briliáns zenei enyelgést hallhatunk Rossinitől, felcsendül Mozart mosolygós A-dúr szimfóniája valamint Haydn A-dúr szimfóniája is, amely melléknevének – Tűz – eredetét nem ismerjük ugyan, de a darab bizonyosan illik a koncert lángoló, magával ragadó zenéjéhez.
Május 26-án, vasárnap este 18.00 órától pedig egy Eisenstadtól Potsdamig ívelő zenei hídnak lehetünk fültanúi – az építőmester Ton Koopman, a holland dirigens, orgona- és csembalóművész, aki a legszakavatottabb régizene játékosok közé tartozik. A Berlini Filharmonikusok Karajan Akadémiájával Koopman két felvilágosult, műértő és muzsikáló uralkodónak állít emléket: a Sanssouci-kastélyból a porosz Nagy Frigyesnek, a kismartoni Esterházy-kastélyból I. Esterházy Miklósnak. Potsdamban Johann Sebastian Bach vendégeskedett, fia, Carl Philipp Emanuel pedig karmesterként tevékenykedett, tőlük a következő két darab csendül fel: J. S. Bach: h-moll szvit, BWV 1067 valamint C. P. E. Bach: 4. szimfónia, Wq.183.
Kismartonban Joseph Haydn alkotott, aki így vallott saját magáról:
Aki alaposan ismer, tudja, hogy sokat köszönhetek Emmanuel Bachnak, értem őt, és sokat tanultam tőle.”
Míg Haydntől a 98. (B-dúr) szimfóniát addig Mozarttól a fuvolára és hárfára írt C-dúr versenyművet hallhatja a közönség. Mindebből egy zenei csúcstalálkozó bontakozik ki, a Bach apa és fiú, Mozart és Haydn részvételével - Mathieu Dufour, a Berlini Filharmonikusok szólófuvolistája és a fiatal francia hárfaművész, Marion Ravot (címlapképünkön) közreműködésével.