Johann Sebastian Bach életművében bűvös számként jelent meg a tizennégyes, több kompozíciójában rejtette el valamilyen formában. A Via Crucis stációinak is ez a száma, de a B-A-C-H betűk ábécébeli sorszámainak is tizennégy az összege. A május 27-i koncerten a Szent László Közösségi Házban Ránki Dezső szólójával a barokk géniusz négy kompozíciója, az f-moll, E-dúr, D-dúr és d-moll versenyművek csendülnek fel a Zene Lelkéről elnevezett együttessel.
„Legkedvesebb komponistáink hozzánk közel álló műveit szeretnénk eljátszani, a koncertek műsorválasztásában csakis ezt a szempontot figyelembe véve, megosztva a közönséggel azt a mélyre ható, bensőséges élményt, amit számunkra jelentenek. A sorozat címe is sugallja, hogy e remekművek elvezethetnek bennünket a belső csöndhöz, békességhez” – írják a Csönd-zsák koncertsorozatot megálmodó művészek.
Valóban igazi remekművekről beszélhetünk.
Bach zsenialitását mutatja, hogy eredetileg nem is billentyűs hangszerre írta e concertokat. Vonós és fúvós hangszerekre szánta kezdetben, csak később dolgozta át csembalóra. Ebből is az látszik, hogy a művek mondanivalója, nemes zenei tartalma hangszerektől függetlenül megszólalhat, legyen szó hegedű-, oboa- vagy éppen zongoraversenyről.
A Kossuth-díjas, Nemzet Művésze címmel kitüntetett Ránki Dezső és a Junior Prima díjas Anima Musicae Kamarazenekar május 27-i Bach-estjére jegyek a helyszínen, valamint e-mailben a [email protected] címen igényelhetők.
Bővebb információ ide kattintva érhető el!
Támogatott tartalom.
Fejléckép: Ránki Dezső (fotó/forrás: Felvégi Andrea / Anima Musicae Kamarazenekar)