"Gyönyörű a kastély, több mint tíz évig tartott a felújítása" - meséli Rolla János, a zenekar művészeti vezetője. "Kastélyokban mindig szerettünk játszani. Az ilyen épületekhez barokk műsor illik, az ad nekik eleganciát - holott tudjuk, hogy a fehérvárcsurgói a 19. században épült. Mi is ilyen programot állítottunk össze, Vivaldi, Händel, Bach-művekkel. Baráti Kristóf koncertje kivétel, ott későbbi zeneszerzőktől is játszunk, Mendelssohntól, Liszttől. A kastély elhelyezkedése is remek: a környékbeli közönség mellett a Budapestről érkezőknek is megközelíthető egy óra utazással."
Az augusztus 29-i nyitóhangverseny szólistája, Varga Bach Helga szoprán énekes Érsekújváron született, tanulmányait Pozsonyban végezte, 1999-től a Pozsonyi Állami Operaház állandó vendége. Repertoárja a reneszánsz consort zenétől, a barokk oratóriumokon keresztül a kortárs művekig terjed. Olyan nemzetközi, elsősorban a régizene területén elismert karmester-szaktekintélyekkel is gyakran dolgozik, mint Stephen Stubbs, Andrew Parrot, Peter van Heyghen, Nigel Perrin.
Augusztus 30-án a Liszt Ferenc Kamarazenekar zenészei lépnek elő szólistákká; különböző, egy, két vagy négy hangszerre írt Vivaldi-versenyműveket adnak elő. "Fontos, hogy a zenekar muzsikusai is meg tudják mutatni, hogy milyenek szólistaként, s időről-időre teremtünk is erre alkalmat"- folytatja Rolla János. "Augusztus 30-án ők lesznek a főszereplők: Tfirst Péter, Hutás Gergely, Horváth Gergely hegedűművészek, Kertész Ottó gordonka szólamvezetővel jómagam is fellépek, továbbá Várnagy Mihály brácsa szólamvezető, illetve két zenészbarátunkat is meghívjuk, Dinyés Soma csembalóművészt, aki a koncertek continuosa is egyben, illetve Lakatos György fagottművészt."
Az augusztus 31-i koncert szólistája, a 2014-ben Kossuth-díjjal kitüntetett Baráti Kristóf. A világhírű hegedűművész, aki a Stradivarius Társaság jóvoltából a Lady Harmsworth nevű 1703-as Stradivari mesterhegedűn játszik, számos elismerés birtokosa.