A május 22-ig látható tárlat Bartókról készült fényképek és különböző idézetek segítségével villantja fel az alkotó világának meghatározó elemeit; fotókat, részleteket Bartók írásaiból, leveleiből és műveinek szövegeiből.
A metrós kiállítás egyik nagy erénye, hogy a magyar zeneszerző munkásságát a szélesebb közönség is megismerheti, nem csak az, aki jegyet vált egy-egy komolyzenei koncertre.
A tárlat a Bartók Béla születésének 135. évfordulója alkalmából indított emlékév része; a rendezvénysorozat segít Bartók életművének ápolásában, gondozásában, és abban hogy mindez szélesebb társadalmi rétegekhez is eljusson.
Kirschner Péter, a Magyar Zsidó Kulturális Egyesület elnöke elmondta; azért is fordulnak nagy figyelemmel és tisztelettel Bartók Béla zeneszerző, zenetudós és zongoraművész felé, mert minden alkalommal felemelte a szavát az üldözöttekért, a megbélyegzettekért.
Bartók135 – születésnapi koncert a Müpában
Március 25-én, a mester születésnapját köszöntő ünnepi hangversenyen a magyar népzenéé, bartóki meghatározással élve: a magyar parasztdaloké a főszerep.
A Bartók Béla Archívum munkatársai által 2006-ban készített tárlat megújított változata tíz év után látható ismét a metrókocsikban.
Nemrég Johann Sebastian Bach születésének évfordulóját ünnepelte Budapest a belvárosban, az állatkertben és központi templomokban a Bach mindenkinek nevű programsorozaton.