A Steinway exkluzív művésze igen fiatalon, 2009-ben nyerte el a Liszt Ferenc lemeznagydíjat a Warner Classics An Evening With Liszt című kiadványával, ezért – nem éppen indokolatlanul – hosszú ideig Liszt-specialistának könyvelték el. A tekintélyes brit komolyzenei folyóirat, a Gramophone így méltatta az első CD-t:
Lenyűgöző debütálás, amely felülmúlja Liszt technikai kihívásait. Hasonlóan briliáns előadást nem hallottam az elmúlt években.”
(Jeremy Nicholas cikke.)
Azóta már számos más szólólemeze látott napvilágot a Toccata Classics London, valamint a Steinway & Sons Records gondozásában. Kiváló tehetségét és eddigi pályafutását a magyar állam Liszt és Junior Prima díjjal ismerte el. A Steinway Artist cím mellett az Aoyama Music Award birtokosa.
Farkas Gábor alaprepertoárján Liszt mellé Schumann csatlakozott, igazán indokoltan, hiszen a két alkotó tevékenységének sokoldalúságán túl, személyes kapcsolatuk irodalmi téren is emlékezetes.
A Budapesti Tavasz Fesztiválnak a zongoraművész rendszeresen visszatérő fellépője. Zeneakadémiai programja nem véletlenül kapta a Bécsi esték címet, Schubert Négy impromtu-je jelzi azt az irányt, amely felé Farkas Gábor elindult. Schumann Bécsi farsang című kompozíciója kölcsönzi a jelzőt a hangversenyhez. De a valódi ihlető Schubert Bécsi esték című sorozatából a Valse Caprice, No. 6–7, amely – illeszkedve a fesztivál fókuszához - Liszt Ferenc átiratában csendül fel és igen ritkán hallható Budapesten, de talán az európai koncerttermekben is.
A változatos, sokszínű koncertet egy ifj. Johann Strauss–Grünfeld parafrázis zárja, a Soirée de Vienne,
a cím és persze a muzsika szintén a bécsi estéket idézi. Hasonlóan a Schubert valcerekhez, ritkaságnak számít ebben a változatban.
Farkas Gábor Liszt és Junior Prima díjas zongoraművész 2005-ben diplomázott a Liszt Ferenc Zeneakadémián. Ez követően 2014-ben doktori fokozatot szerzett, ahol mesteriskolabeli mentora Kocsis Zoltán volt. Számos nemzetközi zenei verseny, köztük a 2003-as Magyar Rádió Zongoraverseny, valamint a 2009-ben, Weimarban megrendezett 63. Nemzetközi Liszt Zongoraverseny győztese.
2015-ben elnyerte a New York Concert Artist & Associates versenyének fődíját is, amelynek eredményeképpen nagy sikerrel debütált 2016-ban New Yorkban, a Carnegie Hallban.
A világ olyan kiemelkedő koncerttermeiben lépett már színpadra, mint a velencei Teatro la Fenice, a brüsszeli BOZAR, a berlini Konzerthaus, a madridi Auditorio National de Music, vagy a shanghaji Oriental Art Center. Ezenkívül nemzetközi fesztiválok, köztük a Budapesti Tavaszi Fesztivál, a zwickaui Schumann Fesztivál, a weimari Pélerinages Fesztivál a pekingi Musicathlon, és a Kaposfest rendszeres vendége.
Kiemelkedő karmesterekkel dolgozott együtt: Kocsis Zoltán, Fischer Ádám, Olli Mustonen, Philippe Bender, George Tchitchinadze, Olaf Henzold, Kobayashi Ken-Ichiro, Vásáry Tamás, Charles Dutoit.
2017-ben a Steinway & Sons Records New York-i, hamburgi és budapesti képviselete egyhangúlag Steinway Artisttá választotta. Szintén
2017-ben a művész elfogadta állandó professzori kinevezését a Tokyo College of Musicban, amelynek ezzel első európai és egyben legfiatalabb mesterévé vált.
Családjával ezért Japánban él.
A művész legújabb lemezfelvétele és az azt bemutató koncertek - Chopin Balladák és Impromptuk (Hungaroton) - 2019. júniusi megjelenése óta óriási szakmai és közönségsikernek örvend. Szintén ez évben elnyerte a rangos Aoyama Művészeti Díjat, amit az év legjobb hangversenyéért adományoztak a művésznek Japánban.
MŰSOR
Schubert: Négy impromptu, D. 935
- szünet -
Schumann: Bécsi karnevál, op. 26
Schubert–Liszt: Bécsi esték – Valse Caprice No. 6
Schubert–Liszt: Bécsi esték – Valse Caprice No. 7
Grünfeld: Bécsi este – koncertparafrázis ifj. Johann Strauss-keringőkből, op. 56
JEGYVÁSÁRLÁS
(támogatott tartalom)