A nézők a négynapos hétvégén is beülhetnek a Müpa virtuális hangversenytermébe, ám ezúttal nemcsak a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem online ajtaja nyílik ki, hanem az Európai Hangversenytermek Szervezete (ECHO) jóvoltából a kontinens legrangosabb előadó-művészeti központjaiba is tehetünk egy rövid látogatást.
A koncertek sora már április 1-jén elkezdődik egy all-star jazztrió koncertjével: Larry Goldings, Peter Bernstein és Bill Stewart a Toy Tunes című lemezének anyagával érkezett 2019-ben Budapestre, a Hammond-orgonára, gitárra és dobra épülő melódiákat pedig most egy koncertfelvétel segítségével idézi meg a Müpa.
A komolyzene kedvelői a világ legtöbbet játszott oratóriumának örülhetnek. Händel Messiása 1742 óta töretlen sikerrel fut, a mostani közvetítés különlegessége abban áll, hogy a régizene legavatottabb hazai ismerője, Vashegyi György, az Orfeo Zenekar és a Purcell Kórus közreműködésével az eredeti verziót állította színpadra, ráadásul a 2018-ban bemutatott mű teljes terjedelmében lesz hallható.
Szombaton Igor Stravinsky Capricciója a Pannon Filharmonikusok tolmácsolásában lesz hallható, Fejérvári Zoltán zongoraművész szólójátékával kiegészülve. A Nemzeti Énekkar közreműködésével felhangzik majd a Zsoltárszomfónia is.
A Müpa 2011 óta tagja az ECHO-nak, ennek köszönhetően érkezik a nézők otthonába a Konserthuset Stockholm Trillák és sárkányfülek című, illusztrációkkal színesített előadása, melyen keresztül a szimfonikus zenekar hangszereivel ismerkedhetnek a gyerekek, a portugál Casa da Música produkciójának középpontjában egy klasszikus zenei mű, Saint-Saëns Az állatok farsangja áll, míg a hamburgi Elbphilharmonie cirkuszművészeten és zenén alapuló koncertje az álmok világába kalauzolja a kicsiket és nagyokat.
A Müpa Home koncertjei megtekinthetőek a Müpa honlapján és hivatalos YouTube-csatornáján.
Az ECHO által közvetített előadásokat a Müpa Facebook-oldalán követhetik.
A teljes programkínálat az alábbi oldalon tekinthető meg.
Fejléckép: Vashegyi György (fotó: Posztós János / Müpa)