- Korábban az Ars Nova Nemzetközi Zongoraverseny első díját hoztad el, most pedig a Cziffra György zongoraversenyen végeztél a második helyen. Hogyan viszonyulsz a versenyekhez?
- A versenyeknél jobban kedvelem a koncerteket. Eddigi pályafutásom során sokkal több koncerten, mint versenyen játszottam. Tizenegy évesen kerültem be a Zeneakadémia előkészítő tagozatára, ahol számtalan lehetőségem adódott, hogy nagyon neves helyszíneken koncertezhettem.
- Mit gondolsz a nem rég zárult Cziffra György Zongoraversenyről?
- Nagyon elégedett vagyok vele, kifejezetten tetszett a kiírt követelmény. Azelőtt nem játszottam még kortárs darabot, ezért a Dubrovay-mű komoly kihívásnak számított. Öröm, hogy megismerhettem. Ha úgy alakul, feltétlenül felveszem a repertoáromba.
- Hogy látod, miben volt más a mostani verseny az általad korábban megismert versenyekhez képest, azon túl, hogy a repertoár is különleges volt?
- Úgy gondolom, hogy a legtöbb versenyen nem várják el, hogy többféle stílusban játszanak a versenyzők.
- A döntőben játszott darabok közül melyik állt hozzád a legközelebb?
- Chopin: Desz-dúr etűdje állt hozzám a legközelebb. Tavaly tanultam meg, ezért magabiztosabban is játszottam, mint például a Beethoven C-dúr szonáta I. tételét.
- Milyen kihívásoknak, megmérettetéseknek nézel elébe?
- A Zeneakadémia másodéves hallgatója vagyok, most tehát a januári vizsgákra készülök, illetve tavasszal a Bartók Béla Nemzetközi Zongoraversenyen szeretnék elindulni.
- Cziffráról mikor hallottál először?
- Gyerekkoromban hallottam róla először és a játéka azonnal lenyűgözött. Azon kevés előadó közé sorolható, akinek a zongorázása senki máséval nem hasonlítható össze, zongorázzon bármit, mindig felismerhető. Cziffra György spontán és elegáns, nem lehet nem szeretni.

Kapcsolódó
Megvan a Cziffra Fesztivál Országos Zongoraversenyének nyertese
A MOM Kulturális Központban 2016. október 30. és november 4. között zajlott zongoraverseny első díját Varga Gergő Zoltán, a második díjat osztva Boros Tekla és Rigó Ronald kapta. A zsűri harmadik díjat nem adott ki.
- A Cziffrára annyira jellemző improvizáció mennyire volt megengedett a versenyen, illetve, érvényesült a játékodban?
- Mindig szabadon, bár keretek között igyekszem játszani. A versenyen Cziffra-átirat is szerepelt, tehát az improvizáció eleve adva volt.