Az MVM Karácsonyi Koncert méltó nyitánya a karácsonyi ünnepkörnek és egyben lezárása a 2022-es évnek, amelyben az MVM igazi komolyzenei csemegékkel ajándékozta meg közönségét. December 18-án két különleges műsorú
karácsonyi koncertet rendeznek a Zeneakadémia Nagytermében, amelyeken a hangszeres zene sztárszólistái játszanak majd.
Az est főszereplőit aligha kell bemutatni, hiszen saját hangszereik legkiválóbb művészei közé tartoznak. Baráti Kristóf, Kelemen Barnabás és Kokas Katalin hegedűn, Perényi Miklós és Kokas Dóra csellón, Drahos Béla fuvolán, Szatmári Zsolt klarinéton, Szentpáli Roland tubán, Balázs János zongorán és Vigh Andrea hárfán működik közre a koncert programjában.
Az esti hangversenyre már november közepén minden jegy elkelt, ezért a koncert rendezői délelőtt 11 órára újabb koncertet hirdettek meg.
A délelőtti hangverseny kicsit megváltoztatott műsorral, egy részben, szünet nélkül kerül megrendezésre. A 11 órai koncert közreműködői: Balázs János, Baráti Kristóf, Drahos Béla, Szentpáli Roland és Vigh Andrea .
A két koncert pontos műsora itt érhető el. Jegyvásárlás a Zeneakadémia jegypénztárában és a www.azongora.hu honlapon lehetséges.
Fejléckép: Balázs János (fotó: Emmer László)