A szervező Filharmónia Magyarország célja az, hogy az érdeklődőket színes, érdekes, részben ritkán hallható, különleges produkciók révén ismertesse meg az egyházzene sajátos műfajaival, múltjával és jelenével. A programban kórusok, neves orgonaművészek és tehetséges fiatalok fellépése éppúgy szerepel, mint különböző hazai és külföldi régizenei együttesek koncertjei.
A fesztivál több mint harminc rendezvényből áll, amelyek helyszínéül a város templomai és a Szent Mór Iskolaközpont szolgálnak. Az előadók révén az érdeklődők részesei lehetnek a keresztény liturgia kultikus pillanatai közül a papszentelésnek, zsolozsmáknak, ünnepi, püspöki miséknek és zenekari szentmiséknek is. Ezeken olyan együttesek működnek közre, mint a Deák téri gyülekezet Lutheránia Ének- és Zenekara Kamp Salamon vezetésével, a Schola Cantorum Budapestiensis, a Schola Cantorum Suboticiensis vagy a Psalterium Hungaricum.
A Filharmónia kitért arra, hogy a szervezők nagy figyelmet szentelnek a több mint ezeréves, az egyetemes zenei kultúra részének tekintett, de kevesek előadásában és gondozásában hallható gregorián zenének, továbbá a zsidó vallás zenéjének is. Utóbbiba az Országos Rabbiképző - Zsidó Egyetem Goldmark Kórusa avatja be a közönséget.
A fesztiválhoz, illetve az egyházzenéhez kapcsolódnak olyan események is, mint a pécsi székesegyház homlokzatán álló tizenkét apostol-szobor közvetlen közeléből megszólaló fúvószene, valamint a Góbé Zenekar népzenei ihletésű, komolyzenei alapokon nyugvó koncertje, amelyre a tervek szerint a nagyközönség előtt ritkán megnyíló püspöki palota kertjében kerül majd sor.
Emellett az érdeklődőknek lehetőségük nyílik egy ingyenes látogatásra Magyarország legnagyobb orgonaépítő műhelyében, a Pécsi Orgonaépítő Manufaktúrában, és megtekinthetik a Pécsi Tudományegyetem művészeti karán működő keresztény művészeti osztály kiállítását is, amelyet a Krisztus keresztjének jelentésrétegeit tanumányozó kurzusukon készített munkákból állítottak össze.