Mint ahogy arról a Fidelio.hu is beszámolt, dr. Réthelyi Miklós, a szaktárca vezetője egy hónappal ezelőtt jelentette be, hogy a kormány döntésének értelmében 1 milliárd 380 millió forintot csoportosítottak át budapesti zenekarok támogatására. Mint azt a NEFMI Kultúráért Felelős Államtitkárságán szerdán közölték, az összeg nagy részét három zenekar között osztották fel. A Budapesti Fesztiválzenekar 500 millió, a Nemzeti Filharmonikus Zenekar 300 millió, a Concerto Budapest pedig 480 millió - ebből tartozásállománya rendezésére 180, működéséhez pedig 300 millió - forintos támogatásban részesül.
A maradék 100 millió forint hat további együttes között oszlik meg: a Duna Szimfonikus Zenekar 10 millió, a Budafoki Dohnányi Ernő Szimfonikus Zenekar 15 millió, az Óbudai Danubia Zenekar 15 millió, a MÁV Szimfonikusok 20 millió, a Zuglói Filharmónia Szent István Király Zenekara 30 millió, a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara pedig 10 millió forintot kap.
Mint az ismeretes, a Budapesti Fesztiválzenekartól 2011 elején vontak meg 175 millió forintot, mely ellen az együttes közönsége is tiltakozott. Keller András, a Concerto Budapest zeneigazgatója 2011 decemberében fogalmazta meg első nylít levelét, miután figyelemfelhívásaira nem érkezett érdembeli reakció. A nyílt levélre ugyan választ kapott, de változás nem történt, így újabb levéllel kereste meg Orbán Viktort és dr. Réthelyi Miklóst. Bár a Nemzeti Filharmonikusokkal kapcsolatban inkább a Müpával való együttműködésről, turnéikról és a Bartók Új Sorozat újabb sikereiről olvashattunk, ügyvezető igazgatójuk, Kovács Géza a magyar szimfonikus zenekarok sanyarú helyzetét vázolta a Muzsika márciusi számának adott interjújában.