Tánclobbanás címmel rendez estet február 8-án a miskolci Művészetek Háza. Ravel La Valse és Beethoven VII. szimfóniája mellett Ajtony Csaba Mozgásból szőtt ária című műve hangzik el a szerző vezényletével. A már összeállításában is rendhagyónak ígérkező program megálmodója a fiatal, máris nemzetközi karriert befutott karmester-zeneszerző, Ajtony Csaba, aki régóta foglalkozik különféle irányzatok és társművészetek szintézisével. Ezen elgondolások jegyében született a műsorban szereplő, látványelemekkel tarkított mozdulat-ciklusa is. Ajtony Csaba a University of Victoria karmester professzoraként jelentős energiát szentel fiatal muzsikusok projektjeire, amellyel a tudatos kultúrák közötti kapcsolatépítést és a megújuló gondolkodás fejlesztését segíti. A számos hazai pódium mellett három világrész patinás hangversenytermében szerzett már karmesteri babérokat, melyet alkotói tevékenysége mellett számos díjjal is elismertek.
Idén ünnepli hetvenedik születésnapját Malek Miklós Erkel Ferenc-díjas zeneszerző, karmester. Ez alkalomból a Stefánia Palotában február 14-én a Solti György Kamarazenekarral és lányéval, Malek Andrea énekesnővel együtt lép színpadra. A jubileum kapcsán Fellegi Lénárd beszélgetett Malek Miklóssal.
A hegedű áll a középpontban a Virtuózok Viadala koncertsorozat következő állomásán, február 27-én a Várkert Bazárban. A közmédia klasszikus zenei versenyén feltűnt tehetségek, köztük Sándor Zoltán fellépése mellett a sztárvendég Alexander Rybak norvég hegedűs-énekes lesz. A televíziós tehetségkutatóhoz kapcsolódva tavaly indult a Virtuózok Viadala koncertsorozat, amelyen minden alkalommal egy hangszer és egy külföldi sztár a főszereplő. A cél a Virtuózok Viadalá val az, hogy minél több fiatal érdeklődését felkeltse a komolyzenei koncertek iránt. A sorozathoz kapcsolódva a Várkert Bazárban interaktív zenei kiállítás is megtekinthető, ahol meg lehet ismerkedni a hangszerekkel, sőt, ki is lehet próbálni őket. A sorozatról Peller Mariann al, a Virtuózok kitalálójával beszélgettünk.
A legendás Syriust 1962-ben alapította Baronits Zsolt. Eleinte tánc- és beatzenét játszottak, majd a progresszív jazz-rock irányzat felé mentek el. Egyetlen lemezük, a The Devil's Masquerade Ausztráliában készült, majd egy évvel később megjelent Magyarországon Az ördög álarcosbálja címmel. Az új Syrius Legacy zenekar, amely február 12-én koncertezik az Óbudai Társaskörben, a legendás Syrius zenei és intellektuális hatásai alapján jött létre, és viszi tovább – egy kicsit újraértelmezve, jazz alapokkal megspékelve – a zenei mondanivalót. A tagok fiatalok, és többük klasszikus zenei műveltséggel rendelkező zenész, köztük a tenorszaxofonos-fuvolista, Vidákovich Izsák, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Jazz Tanszékének növendéke. Többek között arról is kérdeztük, hogy amikor első fellépésükre készültek 2014-ben a Debreceni Jazznapokon, mi volt a cél, hogyan akarták megmutatni magukat a régi-új közönségnek? Mi történt azóta, hogy kiadták első lemezüket 2015 októberében, Az ördög álarcosbálja – Újratöltve címmel, és az eltelt másfél év milyen változást hozott a zenekar életében? Miért annyira fontos számukra a közelgő Get Closer Jazzy Fesztivál?
A sok zenei csemegével szolgáló műsor szombat reggel 10-től 12-ig hallható a Klasszik Rádió 92.1-en, ismétlésére február 7-én, vasárnap este hét órától kerül sor.
A rádió a műsorváltoztatás jogát fenntartja.