Delov Jávor dobos, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és a University of Salford évei után a hazai színpadok mellett fellépett számos városban Párizstól Sydney-ig, rengeteg híres művész társaságában,mint a Basement Jaxx, Amy Winehouse, Aloe Blacc vagy az Incognito. 2015-ben indította el különleges projektjét, a Random Trip formációt, amely a zenei improvizációt kívánja a legtökéletesebb formában megjeleníteni a színpadon, mindig más és más művészeket felkérve egy-egy előadásra. Megannyi stílus, megannyi zenei háttér és érdeklődés, számos izgalmas énekhang és irányzat együtt a színpadon – ez a Random Trip. Nehéz felkészülni egy ilyen típusú fellépésre, hiszen a számokat nem írják meg előre, azok ott íródnak fenn, a színpadon, a fellépő művészek sajátos, egyszeri és megismételhetetlen örömzenélésében. Ne gondolja senki, hogy ez egyszerű dolog: összehangolni és izgalmas, de harmonikus zenét létrehozni ennyiféle zenei anyagból nagy felkészültséget igényel. Éppen erre vállalkozik a Random Trip a Jazzy Fesztivál keretében is szeptember 7-én: a fiatalabb és az idősebb zenészek generációja együtt hoz létre valami különlegeset.
A Győri Filharmonikus Zenekar Európa szinte valamennyi országában szívesen látott vendég, de az ázsiai országokban, Kínában, Tajvanon, Dél-Koreában is nagy sikerrel szerepelnek évről évre. A zenekar 2009-ben az Oscar-díjas Ennio Morricone olasz zeneszerzővel vett részt egy közös távol-keleti és európai turnén, de egy másik közönségkedvenc, Placido Domingo is bekapcsolódott a zenekar munkájába, hiszen az általa létrehozott Operalia nevű nemzetközi operaverseny rezidens zenekarának kérte fel a győri együttest. Számos híres karmester dolgozott együtt a Győri Filharmonikusokkal, mint mások mellett Lamberto Gardelli, Kertész István, Kobayashi Ken-Ichiro, Kocsis Zoltán, Kovács János, Yuri Simonov, és a művészek hosszú sorában ki kell emelnünk számos világhírű szólistát is, akik az elmúlt évtizedekben szintén a zenekarral dolgoztak, mint Fischer Annie, Baráti Kristóf, Jandó Jenő, The King's Singers, Bobby McFerrin vagy Jevgenyij Nyesztyerenko. A Győri Filharmonikusok története a múlt század közepéig nyúlik vissza, így közel 150 éves történelmük valóban hatalmas repertoárt, sajátos stílust és zenei szemléletet hozott létre. Minderről Fűke Géza, a Győri Filharmonikus Zenekar igazgatója mesél.
Illényi Katica hegedűművész az elmúlt években művészi tevékenysége sok oldalát mutatta meg a közönségnek: láthattuk őt hegedűvel és énekelve, klasszikus zenét és könnyedebb muzsikát játszva, egyedül és ismert művészekkel egyaránt a színpadon. Szeptember 2-án a Zsidó Nyári Fesztivál keretében szintén különleges találkozás élményében lehet részünk, hiszen a Közel-Kelet egyik leghíresebb jazz formációjával, a Swing De Gitanes együttessel lép fel, akik egyébként az ún. gypsy jazz irányzatot képviselik. A három izraeli muzsikus tavaly már adott egy közös koncertet a magyar hegedűművésszel Szegeden, sőt, közös izraeli turnéjuk is volt. Django Reinhardt követői egyébként rajonganak a magyar gasztronómiáért és kultúráért, így maguk is kezdeményezői voltak egy újabb közös zenélésnek, ezúttal Budapesten, a Hegedűs utcai zsinagógában.
A közel húsz éve Magyarországon karmesterként tevékenykedő Philippe de Chalendar szeptember 21-én korábbi hangszerét, a csellót veszi kézbe, hogy közös koncertet adjon Hsin-Ni Liuval, amelyen Brahms, Debussy és Rachmanyinov egy-egy művét adják elő.
A sok zenei csemegével szolgáló műsor szombat reggel 10-től 12-ig hallható a Klasszik Rádió 92.1-en, ismétlésére augusztus 28-án, vasárnap este hét órától kerül sor.
A rádió a műsorváltoztatás jogát fenntartja.