Balázs János két éve Dubrovay László zeneszerző, zeneoktató összes zongoraművét feljátszotta egy korongra, amely a Fonó kiadásában jelent meg. Az album igazi kuriózum lett a lemezpiacon a kortárs zene kedvelői számára. A Liszt- és Príma díjas zongoraművész erről az albumról válogat a november 27-i Fonó-béli koncertjén, ahol már több ízben lépett fel családias hangulatú, beszélgetős koncerteken. Dubrovay László pályája során a kezdetektől fogva azon munkálkodott, hogy elődei nyomdokain haladva Liszt, Bartók, Kodály útját követve zenéjében egyesítse a magyar hagyományokból származó zenei elemeket a legújabb zeneszerzési technikákkal, hangkutatási eredményekkel és a hangszerek új játéktechnikai lehetőségeivel. A Nemzet Művésze címmel is elismert érdemes művész zeneszerzővel, Dubrovay Lászlóval kétrészes interjúnkban a Balázs Jánossal való megismerkedésről, a közös munkáról, a Fonó Budai Zeneházban tartandó koncertről, valamint zeneszerzői koncepciójáról, céljairól és készülőben lévő új zeneművéről is beszélgetünk.
Nemrég mutatták be a hazai mozik a Django című francia filmet, amelynek magyar szereplője is van Palya Bea személyében. A Berlinale idei nyitófilmje a II. világháború idején játszódik Párizsban, középpontjában a swing koronázatlan királya, Django Reinhard gitárművész áll. A híres zenészt a harmadik birodalomba is meghívják fellépni, s bár sokan óva intik attól, hogy elmenjen ide, hiszen már mindenki tudja, hogy a náci birodalom a cigányoknak sem kegyelmez, ő mégis elfogadja a felkérést. A film kétségtelenül társadalmi üzenetet is hordoz, hiszen a cigány holokauszt mellett számos más, az elmúlt évtizedekben fel nem dolgozott, vagy folyamatosan problémát jelentő társadalmi, politikai kérdés van jelen Európában. Ugyanakkor a filmkritikusok kiemelik, hogy a Django önmagában, politikai elemzés nélkül is fontos alkotás, amely Django Reinhard tehetségéhez, megkerülhetetlen alakjához is érzékenyen nyúl. A filmben Django feleségét, Naguine-t alakítja Palya Bea, aki érdekes módon itt nem zenei pályafutása miatt kapta meg a szerepet, hanem karaktere ragadta meg a rendező, Etienne Comar figyelmét. Az egyik legnépszerűbb magyar énekesnőtől azt is kérdezzük, mi volt a számára legmaradandóbb a forgatásban; hogyan látja ő Django alakját a zenetörténetben; és vajon képes-e a cigányság sorsát a filmen keresztül érzékeltetni a jelenkor számára a rendező.
William Nicholson angol író művének színpadi változata, a Visszavonulás a New York-i Broadwayn 2003-ban aratott óriási sikert – most a Rózsavölgyi Szalonban debütál november 27-én, Valló Péter rendezésében, Rátóti Zoltán, Söptei Andrea és Porogi Ádám főszereplésével. A szívet melengető, megrendítően szép és felkavaróan őszinte darabról, a házasság buktatóiról, a szeretetről, az elfojtások hátulütőiről a feleséget, Alice-t alakító Jászai Mari-díjas színművésznővel, Söptei Andreával beszélgetünk.
A sok zenei csemegével szolgáló műsor szombat reggel 10-től 12-ig hallható a Klasszik Rádió 92.1-en, ismétlésére 2017. november 26-án, vasárnap este hét órától kerül sor.
A rádió a műsorváltoztatás jogát fenntartja.