Meghirdette a 2014/15-ös évad programját a Budapesti Fesztiválzenekar. Több hazai koncert, a német zenekultúra gyöngyszemei és a pedagógiai programok bővítése szerepelnek a tervek között. A BFZ számára a következő szezon a Müpával közösen rendezett Európai Hidak elnevezésű fesztivállal nyit, ami idén Németországra, a német kultúrára fókuszál. A 2015-ös év egyik sokakat megmozgató programja a szokásos maraton - ezúttal Sztravinszkij műveiből. Fischer Iván Andrássy úti lakásszínházában beszélgetett a karmester-zeneigazgatóval, aki elmondta: úgy érzi, hogy zenekara szárnyal, zeneileg a csúcson van, de elárulta azt is, szerinte mit jelent harminc év egy nagyzenekar életében.
Kacsó Hanga Borbála, a Tokos Zenekar, a Cirkalom Táncegyüttes, Kaszai Lili és Fundák Kristóf lett kategóriájának győztese a Fölszállott a páva című népzenei és néptáncos tehetségkutató versenyben április 19-én. Sebő Ferencet a műsor döntőjén kaptuk mikrofonvégre, aki örömét fejezte ki, hogy a műsor kapcsán az egész ország megtudta, milyen kiváló fiatal hagyományőrzők élnek és dolgoznak az országban. A népzenész, a zsűri elnöke reményét fejezte ki, hogy az érdeklődés fennmarad a műsor következő szériájáig. A tervek szerint a Fölszállott a páva harmadik évadát gyerekek számára hirdetik majd meg.
A Fölszállott a páva egyetlen női zsűritagját is mikrofonvégre kaptuk. Sebestyén Mártával mint a talán legismertebb hazai népdalénekes elmondta: néptáncosnak lenni azt is jelenti, hogy egy egymásra odafigyelő és segítő közösség tagjává válik az ember. Azt is elárulta, miért érdemes a fiataloknak népi kultúrával foglalkozniuk.
Az Óbudai Danubia Zenekart 1993-ban Héja Domonkos alapította muzsikus barátaival. Ekkor még többségük - ideértve a karmestert is - a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola növendéke volt. A tudatos és aprólékos szakmai műhelymunka, valamint a rendszeres koncertezés eredményeképpen az együttes néhány év alatt a magyar zenei élet elismert szereplőjévé vált - az együttes 2001-ben elnyerte és három évig viselhette a Nemzeti Ifjúsági Zenekar címet is. Az elmúlt időszakban rendhagyó produkciók megvalósítására is lehetőség nyílt, s a zenekar nem állt meg a klasszikus zene határainál; rendszeresen tesz „kirándulást" más zenei műfajok területére, szívesen játszik filmzenéket, illetve gyakorta vesz részt jazz-, pop-, rock-, illetve világzenei produkciókban. A zenekar hagyományos koncertjeinek az újra megnyílt Zeneakadémia lett ismét a helyszíne, de a következő évtizedek fiatal közönségét az új sorozatok célozzák meg, amelyeket a Budapest Music Center lát vendégül. Mindezekről Ács Péterrel, az együttes ügyvezető igazgatójával beszélgettünk.
Sz.E.M. elnevezésű saját zenekarával és új dalokkal először mutatkozik be nyilvánosság előtt Szirtes Edina Mókus május 15-én este a Fogasházban. Az ingyenes koncert a Werk Akadémia végzős zenei menedzsereinek vizsgakoncertje is egyben. Az esemény napján 19 órától Takarásban címmel a Werk végzős képzőművészeti menedzserei által rendezett pop-up vizsgakiállítást nyitják meg a Fogasház Galériájában, majd a filmesek vizsgadarabjait is levetítik. A előadóművésszel ez alkalommal legfrissebb zenekaráról és zenei stílusáról beszélgettünk.
A sok zenei csemegével szolgáló műsor szombat reggel 10-től 12-ig hallható a Klasszik Rádió 92.1-en, ismétlésére május 11-én, vasárnap este hét órától kerül sor, a következő héttől pedig a Fidelio Klasszik archívumában is meghallgathatók az interjúk.
A rádió a műsorváltoztatás jogát fenntartja.