A zene és a tánc kapcsolatát állította középpontjába a július 9. és 19. között megrendezett Nemzetközi Bartók Szeminárium és Fesztivál Szombathelyen. Továbbra is Bartók Béla életművének bemutatása és gondozása volt a huszonnyolcadik alkalommal megrendezett szeminárium és a fesztivál legfőbb célja, a rendezvény idei mottója - a "Tánc, minden szinten" - ugyanakkor arra hívja fel a figyelmet, hogy a tánc, a mozgás dinamikája Bartók zenéjéhez is nagyon közel áll. Az idei Nemzetközi Batók Szemináriumra a hazaiakon kívül hat országból hatvan hallgató érkezett, akik öt mesterkurzus közül választhattak a jelentkezés során. A Nemzetközi Bartók Fesztivál nyitó koncertjén egyebek mellett egy ősbemutatóra is sor került: itt játszották el nagyközönség előtt először Horváth Balázs I got Riff című művét. Interjúnkban legelőször arra voltunk kíváncsiak, van-e valami aktualitása annak, hogy szerzeményét éppen a Bartók Fesztiválon mutatták be.
Mint minden évben, most is fontos része a Nemzetközi Batók Szemináriumnak a mesterkurzus tanárainak és növendékeinek hangversenysorozata. Július 13. és 19. között tartott szemináriumot a fesztiválon Rohmann Imre zongoraművész, a salzburgi Mozarteum professzora Bartók, Liszt és Debussy zongoraműveinek középpontba állításával. Emellett koncerten is fellépett július 14-én Pusker Júlia és Krulik Eszter hegedűművészek, Varga István gordonka- és Szűcs Péter klarinétművész társaságában. Műsorukon egyebek mellett Debussy egy kevésbé ismert darabja, a G-dúr trió is szerepelt. Adásunkban Rohmann Imre Bartókról, a Bartók Szeminárium jelentőségéről és arról is mesélt, miért esett választásuk éppen Debussy e művére.
Az újjászületett szombathelyi Iseumban ezen a nyáron egy operaelőadással és egy musicallel várják az érdeklődőket. Míg tavaly telt házak előtt A varázsfuvolát mutatták be a szabadtéri játszóhelyen, ebben az évben egy másik kedvelt Mozart-mű, a Figaro házassága szerepel a kínálatban. A vígoperát Káel Csaba állítja színpadra, a Grófné szerepében Rost Andreával. A Mozart-darabra augusztus 7-én és 9-én ülhet be a közönség. Az Iseumi Szabadtéri Játékokon augusztus 14-én mutatják be Andrew Lloyd Webber Evitáját Koós Rékával a címszerepben. A 16-án is műsorra tűzött előadás rendezője Gajdos József. Az Iseumi Szabadtéri Játékok megálmodója a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatója, Mérei Tamás csellóművész, akivel az előadások kulisszatitkairól beszélgettünk.
Előző adásainkban már hallhattak ismétléseket az elmúlt félév érdekességeiből. Ezúttal Temesi Mária szopránénekesnővel készült beszélgetésünk lesz soron, a művésznő ugyanis március 3-án a Magyar Állami Operaházban ünnepelte pályafutásának 30. évfordulóját. A Bayreuthi Ünnepi Játékok egykori ösztöndíjasa szerint Wagner Tannhäuser című operájának Erzsébet szerepében színpadra állni igazán méltó ünneplés. Ráadásul kettős volt az öröm: Temesi Mária épp idén 15 éve a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának magánének tanára, tanszékvezető professzora.
A sok zenei csemegével szolgáló műsor szombat reggel 10-től 12-ig hallható a Klasszik Rádió 92.1-en, ismétlésére július 22-én, vasárnap este hét órától kerül sor, a következő héttől pedig a Fidelio Klasszik archívumában is meghallgathatók az interjúk.
A rádió a műsorváltoztatás jogát fenntartja.