A 2014-ben elhunyt Anat Gov izraeli író művét állítja színpadra a Gólem Színház – a Borgula András rendezte darabban Kálid Artúr Isten szerepében lép színpadra, Gryllus Dorka pedig pszichológust alakít, a további szereplők Zselenyánszki Lőrinc és Sándor Áron.
A Jaj, Istenem! című előadás élesen és abszurd humorral megtűzdelve reagál az emberiség legfontosabb kérdéseire,
többek között arra, hogy van-e Isten, s ha van, akkor miért oly kegyetlen és igazságtalan; mit szól ahhoz, ahogy mi, emberek élünk; illetve hogy lehet-e egyáltalán ábrázolni Istent anélkül, hogy mindenkit vérig sértenénk. A Hatszín Teátrumban május 31-től látható előadásról bővebben a Mindenható bőrébe bújó Kálid Artúr mesélt.
Kapolcs, Taliándörögd és Vigántpetend épületei minden nyáron tíz napra átalakulnak, és az udvarok, templomok, közösségi terek megtelnek koncertekkel, színházzal, irodalommal, tánccal. Idén több mint 1500 program várja a látogatókat 28 programhelyszínen és 40 kisebb helyszínen július 20. és 29. között a 28. Művészetek Völgye alkalmából. Oszkó-Jakab Natália program- és marketingigazgatót elsősorban a színházi programokról, illetve arról kérdezzük, hogy hogyan lehet e nagyszabású, tömegeket megmozgató rendezvényt emberléptékű fesztiválnak megtartani.
Az Independent Music Awards elnevezésű díjat a Music Resource Group elnevezésű amerikai zenei szervezet alapította 1999-ben. A nemzetközi program élvonalbeli, de független zenészeket, előadókat és munkáikat díjazza. Hatalmas merítéssel dolgoznak, hiszen hat kontinens hetven országának lemezkiadói tesznek javaslatot 94 kategóriában a díjazottakra. Az IMA – Independent Music Awards zsűrijében olyan művészek foglaltak helyet idén, mint Tom Waits vagy Amy Lee. Számos későbbi világsztárra figyeltek fel annak idején az IMA-n. Idén Pátkai Rozina ismét a díjazottak között volt, ezúttal vokális jazzalbum kategóriában, Paraíso na terra – Mennyország a földön című lemezével, amely 2016-ban jelent meg. Az olasz gyökerekkel is büszkélkedő Rozina 2014-ben már bizonyított nemzetközi színtéren, hiszen akkor fellépett a New York-i Jazz Fesztiválon, a Made in New York Jazz Competition-ön, a világ egyik legrangosabb zenei versenyén pedig az öt legjobb közé került. Pátkai Rozinát arról is kérdezzük, a Paraíso na terra című albumot mi ihlette, honnan inspirálódott zeneileg és a szövegek tekintetében; vannak-e állandó szerző- és zenésztársai, és ha igen, miért szeret velük dolgozni; ha saját magát be kellene sorolnia mint művészt, hova tartozna leginkább vagy legszívesebben; az idei IMA-díj nyerteseként mi volt a legfontosabb dolog, amit szakmailag a munkájáról mondtak.
Júniusban ismét lesz Margó Irodalmi Fesztivál, immár a tizenegyedik. Az ingyenes eseménysorozat rendhagyó szerzői estekkel, felolvasásokkal, színházi produkciókkal, koncertekkel szeretné még közelebb hozni mindenkihez az irodalmat. Az idén június 6. és 10. között a Petőfi Irodalmi Múzeumban rendezendő fesztiválon találkozhatunk többek között Boldizsár Ildikóval, Dragomán Györggyel, Térey Jánossal, Tisza Katával, de zenés élmények sokasága is vár ránk a Rutkai Bori Bandával, Jónás Vera zenekarával. A színházi élmények sem maradhatnak el, ilyen lesz Nyáry Krisztián Így viszik át című előadása vagy a Radnóti Színház programja Eszterházy Péter Az olvasó országa című kötete alapján. Rengeteg újdonság, jelentős külföldi szerzők, kortárs magyar irodalom: ez a Margó Fesztivál, amely 2011-ben, indulásakor még alternatív program volt az Ünnepi Könyvhéten, ám az évek során önálló és jellegzetes eseménye lett a fővárosnak. A cél továbbra is ugyanaz: íróközpontú találkozások, az irodalom olykor szokatlan megközelítése fesztiválhangulatban. Talán kevesen tudják, de a Margó mára annyira kinőtte magát, hogy nyáron és ősszel is jelentkezik – a közelgő eseménysorozat hagyományosan a kortárs magyar írókat helyezi fókuszpontba, és kiegészül egy független könyvvásárral, sőt Margó Irodalmi díjjal is. Az első díjat 2015-ben adták át első prózakötetes írónak. Valuska Lászlót, a Margó Irodalmi Fesztivál igazgatóját arról is kérdezzük, hogy a Margó indulása óta változtatott-e eredeti célkitűzésén, és e pillanatban milyen szerepet tölt be a hazai irodalmi életben; idén milyen újdonságokkal várják a látogatókat; hogyan kezdenek neki egy-egy új eseménysorozat összeállításához; illetve mi alapján választják ki az első kötetes szerzőket, és kik lesznek az idei nyári fesztivál meglepetései.
A sok zenei csemegével szolgáló műsor szombat reggel 10-től 12-ig hallható a Klasszik Rádió 92.1-en, ismétlésére 2018. május 27-én, vasárnap este hét órától kerül sor, a következő héttől pedig a Fidelio Klasszik archívumában is meghallgathatók az interjúk.
A rádió a műsorváltoztatás jogát fenntartja.