Nemrég jelent meg Marczi Mariann zongoraművésznő Splinters címet viselő legújabb lemeze, melyen huszadik századi és kortárs magyar zeneszerzők, így Bartók, Kodály, Lajtha, Kurtág, Ligeti, Jeney Zoltán és Csapó Gyula művei hangzanak el. Az amerikai Odradek Records kiadó gondozásában megjelent lemez anyagát Marczi Mariann október 9-én, a Bartók Emlékházban mutatta be nagy sikerrel. A művésznő a kortárs magyar komolyzene jelentőségéről, a lemez fogadtatásáról és az év hátralevő részében tartandó koncertjeiről is mesél.
A bezárást követő több mint hatéves várakozás után november 7-én, Erkel Ferenc születésnapján, a Magyar Opera Napján hivatalosan is megnyitotta kapuit Magyarország legnagyobb befogadóképességű színháza, az Erkel Színház. A nagyszabású nyitóprogram, az Erkel-Feszt keretében november 9-én kettős premier várja a közönséget. Vajda János Mario és a varázsló, valamint Bartók Béla egyfelvonásosa, A kékszakállú herceg vára kerül színre. A Erkel Színház újranyitása kapcsán tartott előzetes sajtótájékoztatón Ókovács Szilvesztert, a Magyar Állami Operaház főigazgatóját kérdeztük.
Négyévesen döntötte el, hogy színész lesz. Most huszonöt, és sikerült elérnie gyermekkori vágyát, ráadásul rátalált élete első komolyabb díja is, a Junior Prima. Molnár Áronról van szó, a Vígszínház fiatal színészéről, aki olyan szerepeket tudhat háta mögött, mint a Játék a kastélyban Ádámja, Tybalt a Rómeó és Júliából, a Harmadik Isten a Jóembert keresünkből, vagy legutóbbi munkája, Robi Sütő András Az álomkommandó című darabjából. Az előadást Szász János rendezésében mutatta be a Pesti Színház, amely kapcsán a rendezővel már hallhattak beszélgetést a Klasszik Rádióban. Aktuális interjúnkban a frissen díjazott Molnár Áronnal a színészi pályán való elindulásról, a vajdasági háttérről és a klasszikus zene szeretetéről is beszélgettünk.
Böszörményi Gyula Almaszósz című mesejátékát mutatja be az Alma együttes zenéjével a Magyar Színház szombaton. A négyéves kortól ajánlott előadás huszonegyedik századi mese az almák és emberek örök barátságáról. Böszörményi Gyula meséjéhez Buda Gábor és az Alma együttes írt zenét. Almákról, gyerekekről, szeretetről és barátságról szóló dalaik egyszer kacagtató, máskor elgondolkodtató szövegeit Kiss-Péterffy Márta írta. Az előadás rendezője Horváth Patrícia. Az produkcióról az Almakirályt alakító színész-rendező, Sipos Imre számol be.
A sok zenei csemegével szolgáló műsor szombat reggel 10-től 12-ig hallható a Klasszik Rádió 92.1-en, ismétlésére november 10-én, vasárnap este hét órától kerül sor, a következő héttől pedig a Fidelio Klasszik archívumában is meghallgathatók az interjúk.
A rádió a műsorváltoztatás jogát fenntartja.