Édesanyja Dohnányi Ernő és Bartók Béla tanítványa volt. Tizenkét évesen kezdte zenei tanulmányait a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola előkészítő tagozatán, ahol a rendkívüli tehetségek osztályában Hernádi Lajos és Kadosa Pál irányításával tanult zongorát. Ebben az időben gyermekszínész is volt, így lett a Mézga család első két sorozatában Aladár hangja, valamint Wendauer A Pál utcai fiúk című 1969-es filmben. Zongoraművészi diplomáját 1977-ben szerezte meg.
Oktató munkáját 1986-ban kezdte a Zeneakadémián, több mesterkurzust tartott itthon és külföldön, és többször vesz részt zenei versenyek zsűrijének munkájában. Legutóbb a Virtuózok című televíziós tehetségkutató két szériájában találkozhattunk vele.

Kapcsolódó
„Tanításának kulcsa a zene szeretete volt”
Nemes Katalin, a Zeneakadémia legendás zongoratanára most októberben lenne 100 éves – egykori tanítványa, Némethy Attila zongoraművész-tanár soraival emlékezünk rá.
Fidelio Napi Zene
Rovatunkban minden nap más-más zeneművel várjuk Olvasóinkat a klasszikus zene, a jazz, a világzene és a népzene világából. Kapcsolódjon ki velünk és adja át magát a zene élvezetének!
További zenékért kattintson ide.