A tavalyi jótékonysági rendezvénye sikere után az Európai Kulturális Alapítvány Budapest az ismétlés mellett döntött, így idén is lesz jótékonysági koncert a Magyar Helsinki Bizottság munkájának támogatására.
Fischer Ádám, a világhírű karmester maga is a civil jogvédő egyesület tagja és legnagyobb magánadományozója.
Rajk Judit énekművész, a Zeneakadémia Kodály Intézetének igazgatója is régóta nyomon követi a már harmincöt éves Helsinki Bizottság tevékenységét. „És nem csak követem, hanem támogatom, és ha úgy adódik – sajnos ma egyre többször van így –, jogsegélyszolgálatát másoknak ajánlom” – indokolja a művész, a fellépés mellett miért is vállalta el a program összeállítását.
A nívós zenei program mellett a rendezvénynek az a célja, hogy a közönség adományaival támogassa a Magyar Helsinki Bizottság ingyenes jogvédő munkáját. A magánadományok hozzájárulnak ahhoz, hogy ne maradjanak egyedül a diszkriminált emberek, a hatalom vegzálta civil aktivisták és más jogi segítséget keresők, akik kiálltak magukért vagy társaikért, emberi jogainkért. Mert nincsenek egyedül! Nem vagyunk egyedül! – áll a szervezet közleményében.
NEM VAGYUNK EGYEDÜL! 2.– Jótékonysági koncert a Magyar Helsinki Bizottság javár
június 14. 19:00, CEU (Közép-európai Egyetem), 1051 Budapest, Nádor u. 15., Auditórium
Műsor:
A. Vivaldi: A-moll Concerto fuvolára, RV108
W. F. Bach: F-dúr szimfónia „Dissonant”, F. 67
Passacaglia della vita: összeállítás a kora középkor, valamint Monteverdi, Frescobaldi, Purcell, Landi műveiből
J. Haydn: G-dúr Divertimento, Hob. II:2
Vezényel és a közönség kórusának karvezetője: Fischer Ádám.
Közreműködnek: Trió Passacaglia – Rajk Judit és Kéringer László – ének, Zétényi Tamás – cselló; Király Eszter – fuvola és a MilleniArt Ensemble. Műsorvezető: Györgyi Anna.
Regisztrálni és az eseményt támogatni itt lehet. >>>
Fejléckép: Fischer Ádám (fotó/forrás: Nagy Attila / Müpa)
hírlevél













